poniedziałek, 3 sierpnia 2020

"Antonio" Agnieszka Siepielska

"Alyssa Scott nie może się pozbierać po poniżeniu, jakie zafundował jej narzeczony, i to przed ołtarzem! On sobie teraz beztrosko żyje, kiedy ona nie potrafi poskładać złamanego serca. W akcie szaleństwa lub rozpaczy, sama nie wie, kiedy na światłach dostrzega swojego eks w samochodzie, rusza za nim.


Trafia do podejrzanej dzielnicy, ale to nie cofa jej przed pragnieniem dokonania zemsty. Gdy tylko widzi samochód Camerona, nie waha się ani chwili. Jednak okazuje się, że auto, które właśnie zdewastowała, nie należało do jej narzeczonego… ale do gangstera Antonio Valentiego.

W ten sposób Alyssa zaciągnęła dług. I to u samego mafiosa. Ale jeżeli ten myśli, że łatwo odzyska to, co stracił, to bardzo się myli."

Mafia. Alyssa Scott niszcząc auto gangstera, przypadkowo trafia w jej środek. Jej życie ulega wówczas diametralnej zmianie. Powinna być posłuszna i walczyć o swoje życie, lecz ona mimo wszystko się buntuje. Nie pozwala na złe traktowanie, nie boi się mężczyzn.

Antonio Valenti jest osobą doświadczoną, niejednokrotnie skrzywdzoną w życiu. Przebyta droga doprowadziła go do momentu, gdy praktycznie nie posiada uczuć. Nie wierzy w miłość, liczy się dla niego wyłącznie honor i szacunek. 

"Antonio" to druga część mafijnej serii autorstwa Agnieszki Siepielskiej. Autorka po raz kolejny zaskakuje czytelnika fabułą, urozmaiconą do granic możliwości. Niesamowity klimat ciemnych interesów jest dopracowany w każdym szczególe. Bohaterowie są osobami ciekawymi, wartymi poznania. Każda postać ma swój własny charakter, nie znajdziecie drugiej takiej samej osoby. Zarówno Alyssa, jak i Antonio twardo stąpają po ziemi, nie pozwolą nikomu sobą rządzić. Wiedzą, czego chcą i do tego dążą. 
Agnieszka Siepielska każdą swoją powieść tworzy w taki sposób, że możemy sięgnąć po nią, bez znajomości poprzednich tomów. Losy bohaterów przeplatają się ze sobą, jednak nie ma to wpływu na ogólną treść. Co ciekawe, w książce przewijają się postacie z wcześniejszych powieści autorki, nie tylko z "Rhysa". Stąd też, jeśli czytaliście np. "Damę Paxtona" będziecie mile zaskoczeni powiązaniem osób.
Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny w odbiorze, wciąga już od pierwszej strony. Akcja rozwija się szybko, a lektura upływa w mgnieniu oka. Porównując "Antonio" do "Rhysa", uważam, że historia jest równie dobra, a nawet odrobinę lepsza. Książka otrzymuje ode mnie ocenę 9/10 i z niecierpliwością czekam na kontynuację. 
#Carolina

9 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze pierwszej części tej serii, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie :) może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie to wygląda. Problem jest jeden - nie czytałam pierwszej części

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej serii, ale już brzmi ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ciekawe, nie czytałam jeszcze niczego z tej serii

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam poprzedniej części. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o kurcze! z chęcią bym przeczytała lubię tego typu powieści! Czyli to jest już druga część, to zapewne powstanie minimum jakaś trylogia! muszę się gdzieś na nią zaczaić!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem dlaczego, ale bardzo podoba mi się okładka

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie mafijne książki. Aż głupio że nie słyszałam o niej

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)