sobota, 2 marca 2024

Jaki film? 5 filmów, które polecam cz. 2

Zimowy/wczesno wiosenny czas to idealna okazja, by usiąść pod kocykiem z kubkiem herbaty i obejrzeć ciekawy film. Aura na zewnątrz jeszcze nie zachęca do spacerów, więc warto rozejrzeć się za czymś, co zajmie nam czas. Dziś przygotowałam dla Was kilka propozycji filmów, które uważam, że są warte obejrzenia. Zapraszam do przeczytania! Z pewnością pomoże wam to zdecydować, co obejrzeć.
"Tylko dla odważnych"
Film opowiadający o grupie strażaków walczących z pożarami lasów. Idealnie pokazuje ich poświęcenie, trud i odwagę. Gwarantuję, że podczas oglądania dostarczy wam wielu emocji. Jest on oparty na faktach. Tej historii nie można opisać słowami, to trzeba zobaczyć.

"Skołowani"
Film ten opowiada o dwojgu dorosłych, którzy poznają się w nietypowych okolicznościach. On jest sportowcem i przedsiębiorcą, lecz na skutek pewnych zdarzeń pląta się w swojej historii i udaje osobę niepełnosprawną. Ona natomiast jeździ na wózku, nie mając sprawności w nogach. Losy tych dwojga przeplatają się w najmniej odpowiednim momencie, gdzie kłamstwo staje się podstawą relacji... 
Bardzo dobry, ciekawy polski film ukazujący relacje międzyludzkie, zachowania oraz sposób postępowania. Świetnie poprowadzona gra aktorska, a morał płynący z filmu zostaje na długo w pamięci.

"Na Twoim miejscu"
Historia dwojga ludzi, którzy zmagają się z problemami w małżeństwie. Ich relacja jest na złym etapie, do momentu gdy pewnego dnia budzą się zamienieni w swoich ciałach. Wówczas muszą radzić sobie z tym, co na co dzień doskwiera drugiej połówce, co pomaga im nieco zrozumieć drugą stronę. Do czego doprowadzi ta zamiana? Przekonajcie się sami... Film idealny na wieczór, odprężający, pełen zabawnych momentów. Lekki, zabawny i relaksujący. 
"Lewandowski Nieznany"
Historia oparta na faktach zawsze wywołuje wiele emocji. Tak też jest tym razem, gdy mamy do czynienia z filmem dokumentalnym o życiu najpopularniejszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego. Opowiada on całą historię Roberta, poruszając liczne tematy poboczne. W filmie wypowiadają się również jego bliscy, dzięki czemu mamy różne punkty widzenia. Historia intrygująca, warta obejrzenia. W końcu nie raz popularność poparta jest ogromną motywacją i ciężką pracą, tak też jest i tym razem. 

"U Ciebie czy u mnie"
Ostatnia propozycja to film, który zbiera różne opinie. Albo się komuś podoba, albo totalnie nie jest w jego stylu. Historia opowiada o losie przyjaciół, którzy choć z pozoru różni, mają ze sobą wiele wspólnego. Pewnego dnia zamieniają się domami, poznając nawzajem swoje życia. Choć ta propozycja nie wywołuje zbyt wielu emocji, nie zaskakuje, to polecam ją serdecznie na obejrzenie po ciężkim dniu. Relaksuje, wprowadza w przyjemny nastrój i niejednokrotnie wywoła uśmiech. 

Na dziś to już wszystkie moje propozycje. Zachęcam także do zerknięcia na pierwszą część tej serii, która pojawiła się na blogu już spory czas temu -> KLIK

#Karolina

9 komentarzy:

 1. Ostatni film mogłabym obejrzeć, bo lubię Reese :) Reszta nie do końca mój gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że żaden z tych filmów nie przykuł mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 3. oglądałam film skołowani, bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie obejrzałam bym film Skołowani. Pierwsze słysze o nim, ale wydaje sie warty uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe propozycje. "U Ciebie czy u mnie" oglądałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadnego nie znam więc chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten ostatni oglądałam i bardzo mi się podobał. Nie tylko ze względu na Reese. Fajna, lekka fabuła 🙂

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za polecajkę. Znam jedynie film "Na Twoim miejscu", który zresztą bardzo lubię. Chętnie obejrzę "U Ciebie czy u mnie" :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)