czwartek, 8 sierpnia 2019

"Powiedz tak" - Anna Szafrańska

Stefania to dwudziestoparoletnia kobieta, która związała się z przystojnym, kilka lat starszym lekarzem, Michałem. Mężczyzna jest już po jednym rozwodzie i na wychowaniu ma kilkuletnią córeczkę, Melanię. Kobiety są dla niego całym życiem, więc decyduje się na odważny krok, oświadcza się. Mimo zgody zarówno wybranki serca, jak i akceptacji córki, problem sprawia jego rodzina. Nie tolerują Stefani, co niejednokrotnie okazują. Czy uczucie przezwycięży wszystko? Czy rodzice mężczyzny zaakceptują jego wybrankę?

Anna Szafrańska to jedna z niewielu autorek, do których wracam z sentymentu. Mimo iż czytałam tylko jedną jej książkę, pt. "Jeden błąd" oraz opowiadania z antologii, całkowicie skradła moje serce.
Stąd też, gdy tylko zobaczyłam premierę jej najnowszej książki "Powiedz tak", bez zastanowienia zdecydowałam się ją zamówić.

Historia Stefani i Michała to nietuzinkowa, bardzo realistyczna opowieść o miłości. Mimo ogromnego uczucia łączącego tę dwójkę, para nie może cieszyć się pełnią szczęścia. Początkowo problemem jest nie akceptacja w rodzinie, lecz z upływem czasu pojawiają się kolejne kłopoty. Czy miłość przetrwa wszystko? Przekonajcie się sami!
Anna Szafrańska po raz kolejny stworzyła niewyobrażalnie ciekawą opowieść, wciągającą już od pierwszej strony. Mimo licznych wątków pobocznych nie nudzi czytelnika, nie powoduje uczucia zagubienia. Akcja rozwija się stopniowo, dostarczając nam licznych emocji.
Warto wspomnieć, że jest to drugi tom, po książce "Właśnie tak!". Gwarantuję jednak, że bez znajomości pierwszej części, nie odczujecie tego w lekturze. Sprawdziłam na własnym przykładzie. W moim przypadku o istnieniu wcześniejszego tomu dowiedziałam się, po przeczytaniu (gdy zerknęłam na inne książki autorki) . Brawo ja! Myślę, że "Powiedz tak" skradnie serce niejednemu czytelnikowi. Jeśli jesteście miłośnikami przyjemnych obyczajówek z nietuzinkową fabułą, ta książka spełni wasze wymagania.
#Carolina

10 komentarzy:

 1. Bardzo podobała mi się główna bohaterka i mądrość płynąca z powieści. Edyta

  OdpowiedzUsuń
 2. Super 😊. Główna bohaterka jest super 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcająca książka! :)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo! Coś mi się wydaję, że spodobała by mi się ta książka :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła książki bardzo mnie zaciekawiła, poruszono bardzo powszechny problem, miłości i akceptacji - takie pozycje z pewnością zasługują na uznanie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham tego typu książki, fabuła mnie bardzo przekonuje <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super na pewno zakupie książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie też się podobała :)
  Edyta
  Zapraszam https://bibliotekaedymona.blogspot.com/2019/08/powiedz-tak-anna-szafranska.html

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)