wtorek, 15 stycznia 2019

"Jedno życie" - Anna Dąbrowska

Miłość żyje tak długo, póki tli się iskra nadziei... Emilia rozkwita w nowym związku. Nareszcie poznała wszystkie sekrety ukochanego i odważyła się podjąć zawodowe wyzwania. Wydaje się, że wspólne życie Emi i Matta wypełni szczęście i harmonia, jednak los bywa przewrotny i stawia na drodze bohaterów wiele przeciwności. Jedną z nich okaże się wuj Matta, James, który zrobi wszystko, by zniszczyć ten związek. Czy w świecie kłamstw i intryg sama miłość wystarczy do szczęścia? Ta opowieść to istny dynamit, który wybucha wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz! ~lubimyczytac.pl

"Jedno życie" to druga część trylogii autorstwa Anny Dąbrowskiej. W poprzednim tomie mieliśmy okazję poznać dokładnie Emilię i Matta, byliśmy świadkami początku ich związku. Koniec książki okazał się tak zaskakujący, że z niecierpliwością czekałam na kolejną. Po ponad miesięcznej przerwie wróciłam do historii jednej z moich ulubionych par. Lekki i przyjemny styl autorki sprawił, że z przyjemnością zagłębiałam się w fabułę powieści. Tym razem akcja toczy się głównie w miejscu pracy Matta. Emilia powoli odkrywa jego świat, odkrywając przy tym kolejne tajemnice. Para zbliża się do siebie, jednak niejednokrotnie ich związek zostaje wystawiony na próbę. Są momenty smutku, żalu, uśmiechu... Wszystkie emocje są dawkowane, aby pod koniec tomu uderzyć w czytelnika ze zdwojoną siłą. Kończąc książkę, po raz kolejny przeżyłam to samo uczucie, myśląc tylko "ehh dlaczego w takim momencie? I znowu muszę czekać tyle czasu...".

Autorka Anna Dąbrowska łączy w swoim dziele rzeczy irracjonalne z rzeczywistością. Zabieg ten przeprowadza bardzo starannie, pozwalając czytelnikowi zapoznać się z faktami stopniowo, nie powodując zagubienia w fabule.

Cała historia Matta i Emilii to jedna wielka niewiadoma. Raz są razem, innym uciekają od siebie. Dotyka ich masa problemów, z którymi muszą sobie poradzić. Na ich drodze stają przeróżni ludzie gotowi, aby zniszczyć ich relację. Czy komuś uda się poróżnić parę? Zapraszam do przeczytania i przekonania się :)
Autor: Anna Dąbrowska
Wydawnictwo: Lira
Cena: 20 zł
Ocena: 9/10

2 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)