niedziela, 12 października 2014

Uzależnienia

Cześć.
Co u Was? U mnie jak zawsze, tydzień szybko minął, kilka ocen wpadło i tak dalej :) Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam temat, który może dotyczyć każdego z nas, a mianowicie uzależnienia.

Uzależnienia
Każdy z nas wie, czym są, lecz nie każdy wie, jak sobie z nimi radzić. Uzależnienie, wydaje się nam, że to słowo jest nam obce, że nie mamy z nim do czynienia. Lecz, czy tak naprawdę mamy rację? Czy żaden z nas nie ma uzależnienia? Prawda jest taka, że uzależnienia są spotykane coraz częściej.
Z biegiem czasu rośnie liczba uzależnionych. W tych czasach prawie każdy człowiek jest od czegoś uzależniony. Niekoniecznie od alkoholu, papierosów, narkotyków czy innych używek.
Coraz więcej osób uzależnia się od drobiazgów. Jedni uzależniają się od jedzenia słodyczy, inni od telewizora, a jeszcze inni od telefonu czy komputera.
Wiele nastolatków korzysta w tych czasach z telefonów komórkowych.
Jest to moim zdaniem jedno z największych uzależnień w tych czasach wśród nastolatków. Założę się, że czytając tego posta w zasięgu 3 metrów znajduje się Twój smartfon.
Zadajmy więc sobie pytanie "Czy potrafię normalnie funkcjonować bez telefonu? Czy wytrzymam bez niego 1 dzień, 2 dni, tydzień?". Jeśli odpowiedziałeś/aś "nie" to znak, że jesteś już uzależniony/a od niego, lub zaczynasz się uzależniać. Tak samo jest z każdą inną rzeczą. Jeśli czujesz, że jesteś od czegoś uzależniony spróbuj wytrzymać bez tej rzeczy kilka dni. Nie możesz tyle wytrzymać? Zwróć się o pomoc, daj sobie szansę, idź z tym problemem do rodzica, nauczyciela, pedagoga czy jakiejkolwiek innej osoby, która jest w stanie Ci pomóc! Nie daj sobie zmarnować życia!


Zapraszam na fb bloga klik
#Carolina

12 komentarzy:

 1. Uzależnienia sa straszne. Najgorsze sa sytuacje, gdy chory nie chce pozwolic sobie pomóc. A nie dość, że szkodzi sam sobie, to jeszcze wszystkim dookoła. Długo namawiałam ojca na odwyk, prosiłam, groziłam, błagałam. W końcu udało mi się go namówić na wizytę w ośrodku Wsparcie w Koszalinie. Już podczas pierwszej rozmowy cos do niego dotarło i zgodził sie na pobyt w ośrodku. Boję sie myśleć co by było, gdybym sie poddała i odpuściła temat. Teraz staram się go wspierać, bo od paru miesięcy jest trzeźwy. Cieszę sie, że trafił do Wsparcia, bo dzieki nim mogę znowu z nim rozmawiać i pokazywac sie publicznie. Wczesniej to było nie do pomyslenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uzależnienia są tematem tabu oraz w wielu przypadkach powodem do wstydu.Mój przyjaciel ostatnio odważył się porozmawiać o swoich słabościach i zdecydował się na leczenie jakim jest terapia hipnozą i muszę przyznać przynosi to super efekty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uzależnienia to straszna sprawa, o której niestety mało się mówi. Dużo młodzieży teraz pali, pije i jest uzależnionych od internetu. O ile jednak da się odseparować kogoś od sprzętu, tak już z używkami jest zdecydowanie trudniej. Pozostaje już tylko prywatny ośrodek leczenia uzależnień, gdzie osoby oddalone od rodziny poddawane są terapii w zależności od ich potrzeb. To bardzo poważny problem, o którym powinno się więcej mówić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uzależnienia są znane od dawna i niestety ale łatwo w nie popaść lecz już gorzej wyjść. Bardzo ważnym jest aby samą terapię rozpocząć jak najszybciej gdyż wtedy są najlepsze rokowania aby nie wpłynęło to na nasze życie. Dobrym wyjściem jest udanie się do ośrodka terapii uzależnień https://detoksfenix.pl/ ponieważ to właśnie w takim miejscu będziemy mieli profesjonalne podejście do sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie opisany temat. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z uzależnieniami nie ma żartów. Mój bliski przyjaciel ma tego typu problemy i jedyne co nam zostało to umieszczenie go w ośrodku uzależnień od narkotyków. Jak na razie jest trudno, ale oby wytrwał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście, że nie ma żadnych żartów z uzależnieniem i moim zdaniem warto jest podjąć szybkie kroki. Warto również przeczytać http://www.med-online.pl/czy-detoksykacja-alkoholowa-jest-dobrym-rozwiazaniem/ i wiedzieć czy faktycznie detoksykacja alkoholowa może w takim przypadku pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uzależnienia to ciężki temat. Dlatego pomoc w uzależnieniu od narkotyków w moim przypadku byłą konieczna.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uzależnienia to bardzo trudny do pokonania problem. Wiem coś na ten temat z własnego doświadczenia. Polecana terapia dla uzależnionych od narkotyków bardzo dużo mi pomogła. Oczywiście na początku nie chciałam się tam udać, ale było warto.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mało która osoba uzależniona potrafi się przyznać do swojego nałogu. A jeszcze większym problemem jest namówienie jej do odpowiedniej terapii. Istnieje wiele różnych ośrodków, które chętnie przyjmują takie osoby. Na przykład Kryształowy Płomyk https://krysztalowyplomyk.pl/ . To miejsce, które szczyci się wieloma pozytywnymi opiniami.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)