środa, 28 kwietnia 2021

Prawdziwe zbrodnie. Co kieruje mordercami? - "Kroniki zbrodni"

"Najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w Polsce.

Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których słyszał każdy, ale i tych nieujawnianych przez lata. Krok po kroku analizuje przebieg zbrodni, pokazuje metody pracy organów ścigania i wyłapuje momenty, kiedy śledztwo mogło przybrać zupełnie inny obrót…

Jak zmieniły się metody pracy policji i prokuratury na przestrzeni lat? Ile dzieli stalkera od wyrafinowanego mordercy? Jak duży wpływ na przebieg śledztwa mają media? I czy zabójca naprawdę jest w stanie zatuszować wszystkie ślady?"

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak myślą przestępcy? Czym się kierują mordercy i jakie są ich motywy? Wiele spraw jest nagłaśnianych, lecz nie wszystkie zostają rozwiązane. Co, jednak gdy dowody są bezsprzeczne? Czy winny zostaje zawsze skazany? Na te i więcej pytań odpowiedź znajdziecie w książce "Kroniki zbrodni" autorstwa Moniki Całkiewicz i Roberta Ziębińskiego. 

Autorzy są osobami z dwóch środowisk. Ona jest prawniczką, byłą prokuratorką, ekspertką w dziedzinie kryminalistyki i postępowania karnego. On natomiast jest dziennikarzem, publikował w wielu popularnych magazynach. Tworzy powieści kryminalne, sensacyjne i horrory. Razem tworzą niesamowitą książkę o dziewięciu zbrodniach, których do dziś nie udało się wyjaśnić. Jesteście ciekawi jak im poszło?

"Kroniki zbrodni" to książka, która przedstawia kilka zbrodni z ostatnich kilkudziesięciu lat. Każda z nich jest krótko opisana, a następnie zostają przedstawione pytania do niej, temat jest rozwinięty. Są tutaj poruszane kwestie typu kto, dlaczego, jak wyglądało postępowanie... Praktycznie sprawy są przedstawione od A do Z. Poruszone zostają wszelkie możliwości, lecz nie są to domysły, a fakty z postępowania. Autorzy umiejętnie balansują między wątkami, płynnie przechodząc z jednego do drugiego. Przedstawiają sprawy z różnych lat, dając nam obraz policji, dokonywanych działań i postępu technologii. Całość dobrze się komponuje, tworząc dla czytelnika intrygującą lekturę.

"Kroniki zbrodni" otrzymują ode mnie ocenę 8/10. Są idealną lekturą dla ciekawskich, którzy lubią kryminalne tematy i opowieści oparte na faktach. W tej pozycji nie znajdziecie ubarwionych zbrodni, lecz poznacie makabryczne zbrodnie od innej strony, poznacie wszelkie tajniki śledztwa. Choć książka porusza ciężkie tematy, opisana została w sposób przyjemny, interesujący. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kryminałów, a wiadomości w niej zawarte, pozwolą poznać myślenie przestępców.

4 komentarze:

 1. Raczej odpuszczam tym razem. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to może być coś dla mnie, ale muszę mieć odpowiedni czas na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kryminały, więc te książkę z całą pewnością przeczytam. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawe informacje i fajny blog

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)