środa, 28 kwietnia 2021

Prawdziwe zbrodnie. Co kieruje mordercami? - "Kroniki zbrodni"

"Najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w Polsce.

Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których słyszał każdy, ale i tych nieujawnianych przez lata. Krok po kroku analizuje przebieg zbrodni, pokazuje metody pracy organów ścigania i wyłapuje momenty, kiedy śledztwo mogło przybrać zupełnie inny obrót…

Jak zmieniły się metody pracy policji i prokuratury na przestrzeni lat? Ile dzieli stalkera od wyrafinowanego mordercy? Jak duży wpływ na przebieg śledztwa mają media? I czy zabójca naprawdę jest w stanie zatuszować wszystkie ślady?"

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak myślą przestępcy? Czym się kierują mordercy i jakie są ich motywy? Wiele spraw jest nagłaśnianych, lecz nie wszystkie zostają rozwiązane. Co, jednak gdy dowody są bezsprzeczne? Czy winny zostaje zawsze skazany? Na te i więcej pytań odpowiedź znajdziecie w książce "Kroniki zbrodni" autorstwa Moniki Całkiewicz i Roberta Ziębińskiego. 

Autorzy są osobami z dwóch środowisk. Ona jest prawniczką, byłą prokuratorką, ekspertką w dziedzinie kryminalistyki i postępowania karnego. On natomiast jest dziennikarzem, publikował w wielu popularnych magazynach. Tworzy powieści kryminalne, sensacyjne i horrory. Razem tworzą niesamowitą książkę o dziewięciu zbrodniach, których do dziś nie udało się wyjaśnić. Jesteście ciekawi jak im poszło?

"Kroniki zbrodni" to książka, która przedstawia kilka zbrodni z ostatnich kilkudziesięciu lat. Każda z nich jest krótko opisana, a następnie zostają przedstawione pytania do niej, temat jest rozwinięty. Są tutaj poruszane kwestie typu kto, dlaczego, jak wyglądało postępowanie... Praktycznie sprawy są przedstawione od A do Z. Poruszone zostają wszelkie możliwości, lecz nie są to domysły, a fakty z postępowania. Autorzy umiejętnie balansują między wątkami, płynnie przechodząc z jednego do drugiego. Przedstawiają sprawy z różnych lat, dając nam obraz policji, dokonywanych działań i postępu technologii. Całość dobrze się komponuje, tworząc dla czytelnika intrygującą lekturę.

"Kroniki zbrodni" otrzymują ode mnie ocenę 8/10. Są idealną lekturą dla ciekawskich, którzy lubią kryminalne tematy i opowieści oparte na faktach. W tej pozycji nie znajdziecie ubarwionych zbrodni, lecz poznacie makabryczne zbrodnie od innej strony, poznacie wszelkie tajniki śledztwa. Choć książka porusza ciężkie tematy, opisana została w sposób przyjemny, interesujący. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kryminałów, a wiadomości w niej zawarte, pozwolą poznać myślenie przestępców.

7 komentarzy:

 1. Raczej odpuszczam tym razem. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to może być coś dla mnie, ale muszę mieć odpowiedni czas na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kryminały, więc te książkę z całą pewnością przeczytam. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawe informacje i fajny blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny tekst! Od roku nie czytałam tak wartościowego artykułu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się bardzo Twój styl pisania

  OdpowiedzUsuń
 7. dużo ciekawych pomysłów tutaj!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)