piątek, 2 kwietnia 2021

"Spytko Show. Gadając z rzeczami" - Adam Studziński

"Niepotrzebne rzeczy wreszcie mają głos! Do udziału w swoim show zaprasza je Spytko O’Wszytko. Co powie mu raz noszona bluzka, niezjedzona bułka czy superdrogi telewizor, do którego dobrał się chomik?

"Spytko Show – gadając z rzeczami!" to pełen humoru talk-show poruszający ważne tematy w lekki i przystępny sposób. Kupuj z umiarem, bądź odpowiedzialnym konsumentem – to przesłanie najnowszej książki Adama Studzińskiego, który poprzez swoje zabawne, a nieraz nawet zwariowane historie pokazuje młodym czytelnikom, jak mądrze poruszać się w świecie Internetu, mediów i reklamy."

Książki dla dzieci często są pisane z przesłaniem, niosą ze sobą morał. Tak też jest w najnowszej książce Adama Studzińskiego pt. "Spytko Show. Gadając z rzeczami". Autor, w kreatywny sposób przedstawia problem konsumpcjonizmu. Przedstawiając historię kilku produktów, ukazuje myślenie ludzi, prowadzące do powyższego problemu. Głównie pokazuje myślenie dzieci, które usilnie pragną mieć nową zabawkę, bluzkę, czy też gadżet. Podążanie za trendami, "zachcianki" z reklam, czy też promocje... Na konsumpcjonizm składa się wiele składników, których na co dzień nie dostrzegamy. Niestety, często rzeczy lądują w szafie, w kontenerach na śmieci, czy też w zapomnianym kartonie. 

Adam Studziński przyjemnie i ciekawie opowiada o problemie, proponuje inne rozwiązania. Zwraca uwagę na problem, jaki pojawia się na naszej planecie, oraz jak uniknąć pogłębiania go. Wspomina, że nie zawsze to, co tanie jest dobre, a to, co drogie trzeba mieć. Między poszczególnymi historiami rzeczy wplata reklamy, gdzie w ironiczny sposób zachęca do zakupu wymyślnych rzeczy. Ma to na celu przyjrzenie się manipulacji mediów. Książka, choć krótka, jest bardzo dobrą lekturą dla dzieci. Zwraca uwagę na to, co ważne, pokazuje drugą stronę. Udoskonalona została pięknymi, barwnymi ilustracjami, nawiązującymi do tematu. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Moja ocena 9,5/10. 

#Carolina

5 komentarzy:

 1. Świetna recenzja Karolino. Fakt - konsumpcjonizm jest bardzo duży, w czasach pandemii to już w ogóle. A książka jest świetna - jak wynika z recenzji. I dobra do biblioterapii dla starszych :) Pozdrawiam . Zdrowych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka porusza bardzo ważny problem. Dobrze, że takowe się pojawiają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że są takie książki. Ta z pewnością zjawi się w moim domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się fajne. Nie słyszałam wcześniej o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 5. blog jest extra bede tu wracać!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)