czwartek, 16 kwietnia 2020

"Phenomenal X" - Michelle A.Valentine

"Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. Jedna fenomenalna miłość.
Xavier Cold, znany jako Phenomenal X, wychował się na niebezpiecznych ulicach Detroit. Teraz jest nową gwiazdą w świecie profesjonalnego wrestlingu. Mężczyźni się go boją, a kobiety tracą rozum z pożądania.
Anna Cortez jest absolwentką college’u, nieświadomą tego, że świat jest brutalny. Zmęczona nieustannym kontrolowaniem swojego życia przez konserwatywną rodzinę, postanawia się jej sprzeciwić i przyjmuje posadę asystentki najpopularniejszego zapaśnika wszech czasów.
Phenomenal X ma magnetyzujący, zwierzęcy temperament, któremu żadna dziewczyna, nawet tak porządna jak Anna, nie jest w stanie się oprzeć.
Kiedy pewnego wieczoru są zmuszeni dzielić pokój w hotelu, i kiedy granice zostają przekroczone, szybko odkrywają, że jedna upojna noc zmieni wszystko i już nigdy nie będą tacy jak przedtem." 

On - popularny bad boy, światowa gwiazda sportowa. Ona - zwykła dziewczyna, która ucieka z domu i pragnie odciąć się od rodziny. Ich pierwsze spotkanie w samolocie powoduje lawinę nieprzewidzianych okoliczności. Do czego doprowadzi ich ta relacja? Czy Anna odeprze urok przystojnego Xaviera? 
"Phenomenal X" to historia z pozoru taka jak wiele innych. Bad boy zmagający się z demonami z przeszłości i kobieta, która pragnie pokazać mu, że jest dobry, a jego przeszłość została daleko z tyłu. Schemat, który często można spotkać w tego typu książkach. Mimo dość przewidywalnej fabuły, powieść jest bardzo wciągająca, a wątki poboczne intrygują czytelnika. Sama akcja toczy się niezwykle szybko, nie pozwalając odetchnąć. Każda strona lektury przysparza licznych emocji. 
Sami bohaterowie zostali stworzeni dość zwyczajnie, nie ma w nich nic, co wyróżniałoby ich w literackim świecie. Dlaczego więc warto po nią sięgnąć?
Przede wszystkim samo tło akcji, jest dość nietuzinkowe. Książek o sportowcach jest naprawdę dużo, lecz niewiele z nich to świat wrestlingu. Tutaj możemy poznać tę pracę od wewnątrz, zobaczyć coś innego. Istotny jest również wątek trudnego dzieciństwa głównego bohatera. Po odkryciu skrywanej tajemnicy, mamy moment do przemyśleń, a także pełny pogląd, jak doświadczenia życiowe kreują człowieka.
"Phenomenal X" otrzymuje ocenę 6,5/10. Mimo swojej prostoty akcja bardzo mnie wciągnęła, a sama lektura była przyjemnością. Zanim jednak po nią sięgniecie, uprzedzam: jest to pierwszy tom serii. Na kontynuację musimy troszkę poczekać. 
#Carolina

8 komentarzy:

 1. Nie wiem czy tylko słowa bad boy przyciągają jak ćme do światła. Od kilku lat kocham taki schemat. Niewinna dziewczyna i niegrzeczny chłopak. Może to kiczowate ale jakie kuszące :D
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się raczej nie skuszę, gdyż nie mam obecnie czasu na nową serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie książki w których bohaterem jest bad boy :) ostatnio to popularne ale mi to nie przeszkadza :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za wrestligniem, dlatego spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Luźna propozycja na odstresowanie po dniu w pracy. Tematyka złego chłopca i porządnej dziewczyny pojawia się często w książkach. Ale lubimy to czytać :D
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie moja tematyka, jednak wspaniała interesująca recenzja która zachęca do zapoznania się z tytułem :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Znalazłam tu bardzo dużo ciekawych tytułów.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)