wtorek, 3 marca 2020

"Urocza dla Ciebie" - Becky Wade

"Britt i Zander są najlepszymi przyjaciółmi, odkąd poznali się trzynaście lat temu. Britt nie ma pojęcia, że przez ten cały czas Zander był w niej szaleńczo zakochany.

Niezależna i żądna przygód Britt Bradford ma talent do tworzenia czekoladek, które sprzedaje w Słodkiej Sztuce, swoim sklepie.
Zander Ford jest uznanym pisarzem, a ostatnie półtora roku spędził w podróży po świecie. Osiągnął bardzo wiele, lecz nadal brakuje mu tego, co ma dla niego szczególne znaczenie – serca Britt.
Kiedy wuj Zandera umiera w tajemniczych okolicznościach, ten wraca do Waszyngtonu zbadać sprawę. Britt jest gotowa, by mu pomóc. Wspólne śledztwo jeszcze bardziej zbliża ich do siebie, jednak wiedzą, że romans może zagrozić tej wyjątkowej przyjaźni.
Czy zgłębiając zagmatwaną przeszłość wujka, odkryją również, co tak naprawdę ich łączy?" - lubimyczytac.pl

"Urocza dla Ciebie" to kolejna, już trzecia część serii "Przypadki sióstr Bradford". Poznajemy tutaj Britt oraz Zandera, parę przyjaciół. Ich relacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż mężczyzna od dawna jest zakochany w kobiecie. Nieświadoma Britt nic na ten temat nie wie. Na skutek pewnych wydarzeń zaczynają się do siebie zbliżać, jednak żadne z nich nie chce ryzykować przyjaźni. Czy przezwyciężą swój strach i wyznają sobie uczucia?

Becky Wade stworzyła piękną opowieść o losach dwójki zwyczajnych ludzi, którzy zostają wplątani w pewną tajemnicę. Rozpoczynają własne śledztwo, pełne zagadek i niebezpieczeństw. Wraz z postępem śledztwa, rozwija się ich relacja, co prowadzi do wielu sytuacji.
Autorka stworzyła bardzo realnych, pełnych uczuć bohaterów. Powieść, mimo iż jest trzecim tomem z serii, można czytać bez znajomości poprzednich części. W moim przypadku tak właśnie było, nie wpłynęło to na zrozumienie historii. "Urocza dla Ciebie" jest połączeniem powieści detektywistycznej i romansu. W ciekawy sposób pokazuje błędy przeszłości, których skutki niejednokrotnie przewijają się w późniejszym życiu. Delikatnie nawiązuje również do innych relacji, głównie rodzinnych. Styl pisania autorki jest przyjemny i prosty. Historia ta, jest nietuzinkowa i warta uwagi. Jeśli lubicie prawdziwe historie, pełne pozytywnej energii, z odrobiną wiary i nieporuszaniem erotycznych scen, ta książka powinna znaleźć się na Waszej półce.
Osobiście, oceniam ją na 6.5/10. Jedyne, co mi nie przypadło do gustu, to nieco powolne rozwinięcie akcji oraz brak czegoś, co wciągnęłoby mnie do szybkiego przeczytania.
#Carolina

10 komentarzy:

 1. Może być ciekawa :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki, które czyta się szybko i wciągają od samego początku :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że spodobałaby mi sie

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładną okładkę ma ta książka :)
  Myślę, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo zaciekawiłaś mnie tą książką :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje sie ciekawa ale szkoda ze nie wciąga juz od pierwszej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piszesz świetne recenzje, ciekawe, wiem na czym stoję i czego się spodziewać po książce

  OdpowiedzUsuń
 8. Skorzystam z tego polecenia na pewno.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)