czwartek, 19 września 2019

"Oddać serce" - Lindsay Harrel

Megan i Crystal to bliźniaczki, które zostały poróżnione przez los. Jedną z nich dopadła choroba serca.
Megan całe dzieciństwo spędziła w szpitalach, tęskniąc za upragnioną wolnością. W tym czasie jej siostra cieszyła się czasem beztroski, korzystając z życia. Po długich latach czekania szczęście uśmiechnęło się również do słabszej z sióstr. Doczekała się wymarzonego serca, jej przepustki do nowego życia. Niestety, mimo to, żyje w ciągłej obawie, boi się nawrotu choroby. 
Sytuację zmienia fakt, że otrzymuje pamiętnik swojej dawczyni serca. Postanawia wówczas spełnić jej marzenia, nie zważając na konsekwencje. Czy uda jej się osiągnąć wyznaczone cele? Czy odważy się pokonać swoje słabości?

Relacje między siostrami od kilkunastu lat praktycznie nie istnieją. Kiedyś były nierozłączne, teraz nie potrafią nawiązać ponownie kontaktu.W momencie, gdy Crystal postanawia dołączyć do Megan i pomóc w realizowaniu listy, żadna z nich nie wie, jak potoczy się ich relacja. Czy siostrom uda się odbudować więź?

"Oddać serce" to przepiękna opowieść o spełnianiu marzeń, dążeniu do wyznaczonego celu i pokonywaniu własnych słabości. Na przykładzie głównej bohaterki, dostrzegamy, że nic nie jest niemożliwe. Megan, zawsze wyciszona i trzymająca się z boku osoba, nagle decyduje się na wycieczkę dookoła świata, podczas której planuje uciekać przed wściekłymi bykami. Pozornie nieosiągalna lista staje się jej lekarstwem, szansą na prawdziwe życie. Jedynym warunkiem do spełnienia, jest nasze pozytywne myślenie i chęć zmiany na lepsze.

Autorka, Lidsay Harrel, w interesujący sposób połączyła w swoim dziele listę "before I die" z historią bohaterów. Każda osoba odgrywa istotną rolę w powieści, odsłaniając wartość życiową. Pojawiają się tutaj nie tylko marzenia, lecz także miłość, rodzina, praca. Na ich przykładzie czytelnik odkrywa hierarchię wartości, zaczyna zastanawiać się nad swoim losem.

Moim zdaniem powieść pt. "Oddać serce" zasługuje na ocenę 8,5/10. Książka jest bardzo pozytywną motywacją, dającą szansę na lepsze życie. W przyjemny sposób opowiada o losach bohaterów, dając przy tym lekcję życia. Jest historią, która zostanie z nami na dłużej.
#Carolina

6 komentarzy:

 1. Tą okładkę już gdzieś widziałam...

  Dopisuję się do obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się kilka jesiennych wieczorów z niesamowitą historią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się fajne z Twojego opisu. Ja osobiście mam mało czasu na czytanie książek, ale bardzo lubię tego typu
  Zapraszam :)
  ania-el.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaję się być mega ciekawą propozycją na długie, jesienne wieczory :) Bardzo mnie nią zaciekawiłaś :)
  Dołączam do grona czytelników, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już kiedyś książkę tej autorki i bardzo mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny blog i dużo ciekawych tematów.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)