piątek, 23 sierpnia 2019

"Swatanie dla początkujących" - Maddie Dawson

Noah i Marnie są zaręczeni. Pewnego dnia wybierają się na rodzinną kolację, podczas której dziewczyna poznaje ciotkę chłopaka, Blix. Kobieta jest swatką, rzucającą czary i dobrą energię innym. Odkrywa w Marnie swoją bratnią duszę. Mimo krótkiej znajomości to właśnie jej zapisuje w tajemnicy w testamencie dom, szykując dla niej masę niezapomnianych przygód. Jak potoczą się losy bohaterów? Jaka przygoda czeka na Marnie w Brooklynie?

Blix jest zakręconą kobietą po osiemdziesiątce. Ubiera się jak wariatka, zachowaniem dorównuje młodzieży. Stara się przeżyć jak najlepiej całe życie, bez żalu i smutku. Gdy dowiaduje się o swojej chorobie, nie pozwala się leczyć. Uznaje, że jeśli Cassandra (tak nazywa guza) będzie chciała ją opuścić, zrobi to z własnej woli. Leczenie jest dla niej niepotrzebne, nie chce spędzić ostatnich dni w szpitalu. Jest pogodzona ze śmiercią i całkowicie poddaję się losowi.

Marnie pragnie prostego, zwykłego życia... męża, dzieci, domku na przedmieściach. Swoje plany wiąże z Noahem. Wszystko układa się dobrze, aż do dnia ślubu. Mężczyzna ma lekkie zawahania, lecz po rozmowie z narzeczoną decyduje się ją poślubić. Wszystko, co dobre, nie trwa jednak długo. Życie Marnie toczy się tak, jak zapowiedziała Blix. Jej małżeństwo wytrzymuje zaledwie dwa tygodnie, a całe życie wywraca się do góry nogami... 

Autorka, Maddie Dawson, stworzyła cudowną, lekką historię. Bohaterowie zostali stworzeni bardzo realistycznie, ich odpowiednik jesteśmy w stanie znaleźć bez problemu w rzeczywistości. Fabuła jest ciekawa, nietuzinkowa, lekko bajeczna i mega wciągająca. Głównym tematem, jak sam tytuł wskazuje, jest swatanie. Marnie, tak jak i Blix, potrafiły idealnie parować ludzi. Po śmierci Blix to właśnie Marnie zajmuje się jej niedokończonymi projektami (parowaniem ludzi).

"Swatanie dla początkujących" to bardzo przyjemna, zabawna i optymistyczna książka. Czytelnik podczas lektury nie traci dobrego humoru, a losy głównej bohaterki wciągają bez reszty. 
Dużym atutem jest również przedstawienie sytuacji z dwóch, różnych perspektyw. Poznajemy w ten sposób nie tylko relację i uczucia Marnie, lecz również intencje Blix. 
Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda zakręcone życie po osiemdziesiątce, a także jak wygląda przeznaczenie, serdecznie polecam Wam tę pozycję :) Jestem przekonana, że niejednokrotnie Was zachwyci. 
#Carolina

3 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)
    Pozdrawiam <3

    https://xgabisxworlds.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. We wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek pamiętajmy o tym.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)