sobota, 31 sierpnia 2019

"Dziękuję i zapraszam ponownie" - Agata Majchrzak

Urszula to trzydziestoletnia singielka z zasadami. W swoim życiu boryka się z wieloma problemami – trudną sytuacją rodzinną, niezadowalającą pracą, lecz jej największą bolączką jest brak odpowiedniego mężczyzny u jej boku! Kobieta, jak na prawdziwą romantyczkę przystało, czeka na księcia na białym koniu, czarującego, szarmanckiego, nieziemsko przystojnego. Co zrobić, kiedy nagle w jej życiu pojawia się aż trzech kandydatów na raz? I co wspólnego z tym wszystkim ma narrator?

Dziękuję i zapraszam ponownie to powieść o współczesnej kobiecie, która pragnie kochać i być kochaną. ~lubimyczytac.pl


"Dziękuję i zapraszam ponownie" to książka, jak sama autorka wspomina, opowiadająca o życiu współczesnej kobiety, która pragnie być szczęśliwa. Główna bohaterka, Ulka, nie jest idealna. Tak jak u wielu, u niej również pojawiają się problemy. Na co dzień pracuje w popularnym dyskoncie, gdzie do szału doprowadza ją kierowniczka potocznie zwana "Deską". Jej życie to okropna rutyna. Praca, dom, spotkania z przyjaciółką.

Autorka, Agata Majchrzak, stworzyła historię, która idealnie odzwierciedla czasy współczesne. Bez zbędnego koloryzowania opisuje bohaterów i ich życie. Akcję rozwija powoli, pozwalając czytelnikowi bardziej poznać główną bohaterkę. Istotną rolę w całości, odgrywa sam narrator. Niejednokrotnie wyraża własną opinię, odbiegając od utartego schematu swojej roli. Zdarza się również, że sam bierze udział w wydarzeniach, które opisuje.

"Dziękuję i zapraszam ponownie" to debiut literacki Agaty Majchrzak. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest udany. Ogromny plus autorce przyznaję za lekkość pióra, używanie niejednokrotnie potocznych sformułowań oraz stworzenie historii odbiegających od innych. Mimo iż książka nie jest bardzo wciągająca, nie jest również nudna. Otwarte zakończenie dodaje tajemniczości, zostawia czytelnika w niewiedzy. Osobiście, liczę na kontynuację historii, z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. Moja dzisiejsza ocena to 7/10.
#Carolina

5 komentarzy:

 1. Czytałam;) Bardzo fajna, lekka książka. A recenzja odzwierciedla to w stu procentach. Szczerze polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się ciekawa - może kiedyś się skuszę, ale jakoś nie są to moje klimaty.
  Pozdrawiam, Weronika S.
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio to czytałam, również polecam.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)