niedziela, 14 lipca 2019

"Nocne rozmowy" MJ Słabosz

"Mówi się, że miłość jest tym uczuciem, którego pragnie każdy z nas. Dlaczego więc bywa tak, że kiedy ją już znajdziemy, nie potrafimy docenić jej wartości? Wierność zastępujemy zdradą, czułość - obojętnością, a szacunek - pogardą..."

"Nocne rozmowy" autorstwa MJ Słabosz to zbiór kilkunastu opowiadań o różnych odcieniach utraconej miłości. Pojawia się tutaj m.in. zdrada, odrzucenie, obojętność. Na przykładzie dziewięciu kobiet i dziewięciu mężczyzn dokładnie zapoznajemy się z ich problemami oraz intencjami, które nimi kierowały.
Odkrywamy, czym jest prawdziwa miłość oraz jak wygląda życie po jej stracie. Książka skłania czytelnika do refleksji nad uczuciami, docenienia swojej drugiej połowy. Pokazuje, że nie wystarczy wyłącznie kochać, lecz należy również rozmawiać o wątpliwościach i problemach, które nas dotykają.

Opowiadania zostały podzielone na dziewięć różnych części. W każdej z nich znajdziemy dwie historie, jedną z perspektywy mężczyzny, drugą kobiety. Każdy taki rozdział opatrzony został odpowiednim cytatem znanej pisarki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. To właśnie dzieła tej pisarki były inspiracją do stworzenia książki.

Cały zbiór to zaledwie 320 stron lektury, co daje w przybliżeniu 17/18 stron na jedną historię.
Opowieści mimo, iż są krótkie, bardzo wciągają czytelnika. Napisane zostały językiem prostym, przyjemnym w odbiorze. Z pewnością przypadną do gustu miłośnikom pouczających historii.
Osobiście, moją ulubioną lekcją życia była opowieść Małgorzaty. Książkę oceniam na 7/10.

#Carolina

4 komentarze:

 1. taki przyjemniaczek to coś dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Po zbiory opowiadań nie sięgam, ale właściwie czemu nie... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. człowiek każdego dnia uczy się nowych rzeczy, polecę tego bloga znajomym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lecę poszukać tej książki u siebie w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)