piątek, 28 czerwca 2019

Karma wraca?

Dominik jest mężczyzną, który lubi przygody. Mimo iż ma swoją żonę, nawiązuje liczne romanse.
Jest przystojny, wysportowany i pewny siebie.
Jego żona, Natalia jest policjantką. Kiedyś stanowiła dla niego spełnienie najskrytszych pragnień, teraz stała się zaniedbaną kobietą. Zachowuje się bardzo swobodnie, nie sprząta po sobie, chodzi w porozciąganych ciuchach i nawet nie myje zębów. Czy taki związek przetrwa? Jak skończą się romanse mężczyzny?

Czy jest coś gorszego od zdrady?
Zdrada partnera to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się ludziom w związkach. Skutkuje utratą zaufania i najczęściej kończy się rozstaniem. Często jednak partner jest idealnym kłamcą i nic nie wskazuje na to, że ma romans. Taki właśnie jest Dominik - przy swojej żonie czuły i kochany, a gdy wybiera się na imprezę lub randkę z inną kobietą, zapomina o żonie.

Czy kobieta zaniedbana zasługuje na zdradę?
Natalia jest prostą, zwykłą kobietą. Jest leniwa i zmęczona życiem. Swoje rzeczy rozrzuca po mieszkaniu, bardzo rzadko sprząta. Nie stroi się, nie pragnie wyglądać ładnie dla swojego faceta. Czasem nie myje zębów, zapomina o pozornie błahych rzeczach. W swoim domu czuje się swobodnie, momentami aż za bardzo. Dwójka nieidealnie zakochanych ludzi. Różne typy charakterów, inne poglądy na temat rzeczywistości. Czy to się może dobrze skończyć?

Powieść pt. "Karma" opowiada o losach głównego bohatera - Dominika. W książce czytelnik znajdzie jego przemyślenia od pierwszego romansu do ostatniego, jego przemianę wewnętrzną oraz sposób bycia.
Lektura wciąga, oferuje ciekawą, psychologiczną przygodę. Jest obfita w sceny erotyczne, bez cenzury i bez tabu. Napisana została z dystansem, z licznymi nawiązaniami do obecnej sytuacji w Polsce (madek, Karyn, Sebów itd.). Największą rolę odgrywa jednak karma - w najmniej spodziewanym momencie wraca do bohatera, odpłacając mu się z nawiązką. Autorka, Ewka Mroz stworzyła książkę pełną swobody, idealne odzwierciedlenie dzisiejszych czasów. Nie ma tutaj ograniczeń, cenzury czy tematów tabu. Mimo licznych scen seksu nie brakuje również momentów zastanowienia, rozwinięcia fabuły. Czytelnik ma szansę podejść do sprawy psychologicznie, poznać sposób myślenia i działania głównego bohatera.

"Karma" to debiut literacki Ewki Mroz. Książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom literatury młodzieżowej, erotycznej i obyczajowej. Jest lekka, przyjemna i zabawna.

#Carolina

5 komentarzy:

 1. Idealna propozycja na wakacje. Szukam książek na podróż i ta wydaje się strzałem w 10:)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dobrze się czyta tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do czytania na plaży się nada. Okładka niezachęcająca ani trochę, ale dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie prowadzony blog, co chwilę wpadają jakieś nowinki książkowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lecę poszukać tej książki u siebie w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)