wtorek, 11 czerwca 2019

"Birthday girl" - Penelope Douglas

Własne urodziny spędza, świętując sama z winem i pączkami, w ciemnym kinie, przy filmie z lat 80-tych. Nazywa się Jordan i jest dziewczyną Cole'a. Mimo bycia w związku niejednokrotnie czuje się samotna i zaniedbywana. W ten wyjątkowy dzień przypadkowo rozlewa w kinie wino i upuszcza telefon. Na skutek tego incydentu poznaje mężczyznę, z którym spędza spektakl. Czuje się przy nim bezpiecznie i swobodnie. Po wyjściu z kina rozstają się z nadzieją, że się jeszcze zobaczą. Jordan dzwoni do chłopaka, wymawiając jego imię. Słyszy to mężczyzna poznany w kinie. Nazywa się Pike i jest ojcem Cole'a. Jak potoczy się sytuacja? Jak wpłynie na nich nowe, rodzące się uczucie?

Jordan i Cole przyjaźnią się od dawna. Łączą ich wspólne wspomnienia, dzięki czemu nadal tkwią w związku. Mieszkają razem, lecz chłopak jest nieodpowiedzialny, przez co wkrótce zostają wyrzuceni z mieszkania ze stertą zaległych rachunków. Wprowadzają się wówczas do ojca chłopaka, mężczyzny z kina. Jordan stara się kontrolować uczucia i nie zwracać uwagi na Pike'a. Czy jej plan się powiedzie?

Pike to 38-letni mężczyzna. Jest przystojny, wysoki i wysportowany. Nigdy nie był żonaty, a z matką Cole'a łączył go przelotni związek i krótkie seks przygody. Starał się być dla chłopca prawdziwym rodzicem, lecz jego matka utrudniała mu to. Nastawiała chłopca przeciwko niemu, przez co ich kontakt bardzo ucierpiał. Teraz gdy ma szansę odzyskać pełne zaufanie syna, zaczyna coś czuć do jego partnerki. Kogo wybierze? Syna czy nastoletnią sympatię?

Powieść pt. "Birthday girl" opowiada o losach Jordan i Pike'a. Są to rozterki miłosne z dwóch perspektyw, dopełnione ich doświadczeniami życiowymi i dylematami. Autorka w nietuzinkowy sposób pokazuje rodzące się zakazane uczucie, które bohaterowie starają się zdusić. Czy im się to uda?
Główni bohaterowie zostali stworzeni bardzo precyzyjnie. Ona mimo swojego nastoletniego wieku jest bardzo dojrzałą emocjonalnie osobą. Nie interesują ją głupie zabawy i imprezy. Woli mieć prawdziwy dom i dobre życie. Coś, czego nigdy nie doświadczyła. On natomiast prowadzi dostatnie życie, lecz bez kobiety. Szukał przez wiele lat tej jedynej, lecz każda okazywała się pomyłką. Jordan jest inna. Taka, jakiej pragnął. Czy skusi się na poderwanie dziewczyny syna?

Książka została napisana bardzo przyjemnym, wciągającym stylem. Każdy rozdział stanowi zagadkę, pozostawiając po sobie niedosyt. Z każdą stroną czytelnik pragnie tylko więcej i więcej.
Akcja rozwija się dość szybko, a fabuła jest bardzo urozmaicona. Zagłębiając się w lekturę, można dostrzec bardzo częsty problem w dzisiejszym świecie - obawę przed opinią innych. Autorka stawia przed bohaterami pytanie: Czy warto rezygnować z marzeń przez plotki?
Historia Jordan, Pike'a i Cola bardzo przypadła mi do gustu. Poznałam życie każdego z nich, ich problemy i doświadczenia, które ukształtowały ich na to, kim są. Polecam jako lekturę pochłaniającą bez reszty!


#Carolina

7 komentarzy:

 1. Sama właśnie przeczytałam i polecam!! Fantastyczna fabuła!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być całkiem fajna, chyba się zaopatrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być przyjemna w ciepłe wieczory na hamaku.
  Obserwuję :)
  Kasia | mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam taką książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka zapowiada się fajnie w moim klimacie. Muszę się w nią zapatrzyć.
  Pozdrawiam, Weronika S.
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba będzie dobrym wyborem na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno przeczytam tą książkę

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)