wtorek, 12 listopada 2019

"Dosięgnąć świąt" - T.Blackstock

Finn jest pracownikiem firmy taksówkarskiej. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie zawiezienia starszej kobiety do lekarza. Staruszka jest osobą chorą, posiadającą problemy z pamięcią. Mężczyzna już od chwili podjechania pod dom ma problemy z kontaktem z nią. Kobieta nie wie dokąd ma jechać, co chwilę zapomina co działo się moment wcześniej. Po dowiezieniu Callie do szpitala, prosi recepcjonistkę o pomoc kobiecie, gdy zostanie wywołana. Jednakże targany wyrzutami sumienia po upływie 2 godzin wraca i dostrzega, że staruszka została zostawiona sama sobie. Tak się rozpoczyna bieg zdarzeń, który przeplata ze sobą losy Finna i Callie. Co się wydarzy? Jakie relacje ich połączą?

Finn to młody mężczyzna ciężko pracujący, aby zapewnić sobie dostatnie życie. W momencie gdy poznaje panią Callie jest osobą pilnie potrzebującą środków do spłaty czynszu. Mimo tego, że staruszka nie jest w stanie zapłacić gotówką za opiekę nad nią, poświęca pracę i pomaga jej.
Nie potrafi jednak zrozumieć, dlaczego to on się nią zajmuje, a nie jej własna wnuczka, Sydney.
Sydney natomiast jest osobą pełną ambicji, która usilnie dąży do wykazania się w pracy i utrzymania posady. Całe ranki i wieczory spędza z babcią, zapewniając jej niezbędną do funkcjonowania pomoc.
Mimo swojej miłości do staruszki, nie potrafi zrezygnować z pracy.

"Dosięgnąć Świąt" to historia w sam raz na chłodny wieczór. Zapewni czytelnikowi przyjemny czas, rozgrzewając do czerwoności. Autorka starannie dopracowała bohaterów, dzięki czemu wielu z nas może się z nimi utożsamić. W szczególny sposób przedstawiła chorobę demencji, ale również skupiła się na problemach rodzinnych. Książka jest ciekawym doświadczeniem, miłą odskocznią od codzienności. Do gustu przypadnie szczególnie miłośnikom literatury obyczajowej.

3 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)