sobota, 22 sierpnia 2015

Postcrossing - o co w tym wszystkim chodzi?

Siemka!

Dzisiaj przychodzę do was z pewną akcją. Możliwe, że już o niej słyszeliście, jednak dzisiaj przedstawię jak to wszystko dokładnie wygląda.

Co to jest postcrossing? Jak działa?
W skrócie jest to projekt pozwalający wysyłać i otrzymywać kartki pocztowe z całego świata.
Strona postcrossing.pl jest banalna w obsłudze, dzięki czemu każdy przeciętny człowiek może z niej korzystać. Wystarczy jedynie wylosować osobę, wypisać pocztówkę i wysłać. Gdy pocztówka dotrze do danej osoby, Twój adres staje się następnym w kolejce do wylosowania. Po otrzymaniu kartki musisz jedynie ją zarejestrować na stronie, za pomocą ID.
Warto dodać, że na 1 wysłaną kartkę można dostać nawet 2 z innych zakątków świata!


O czym pisać na pocztówkach?
Pisać można o wszystkim. Możesz opisywać siebie, co lubisz, jakiej muzyki słuchasz, czym się interesujesz... Co do tematów, nie ma ograniczeń. Jedną przeszkodą może być język. Musisz pisać w innym języku. Przeważnie jest to angielski, ale raz mi się zdarzyło, że wylosowana osoba chciała, abym napisała w swoim ojczystym języku.

Ile czasu "podróżuje" kartka?
Wszystko zależy od miejsca, do którego jest wysyłana. Przeważnie jest tak, że do państw Europejskich priorytet dochodzi w ciągu kilku dni/tygodnia, a jeśli chodzi o inne kontynenty to ok. 1-2 tygodnie. Chociaż fakt, faktem, zdarzyło mi się, że kartka wędrowała aż 70 dni!...

Lepiej wysłać priorytetem, czy normalnie?
Zdecydowanie bardziej polecam wysyłać priorytetem. Kartka dotrze bardzo szybko, oraz jest mniejsze prawdopodobieństwo, że się zgubi 'w drodze'. Zauważyłam również, że wszystkie kartki, które otrzymałam, były wysyłane priorytetem :)

Ile kosztuje przyjemność wysłania pocztówki?
Ehh... Niestety jest to dość droga sprawa, gdyż zwykłe wysłanie kosztuje 5.80zł, a priorytet 6.0zł  (dane - 09.17r.) ; (niezależnie od kontynentu, cena pozostaje ta sama). Sądzę, że to właśnie przez tak wysoką opłatę postcrossing w Polsce 'umiera'.

A Ty? Kojarzysz tę akcję?
#Carolina

3 komentarze:

 1. ciekawe pocztówki


  https://hyggelifestyle.wordpress.com/2017/09/30/blog-muzeum-narodowe/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam postcrossing!
  Jestem zarejestrowana już rok i wymieniłam ponad 25 kartek ☺ To świetny sposób na powiększanie mojej kolekcji pocztówek.
  Nie pomyślałabym żeby zrobić o tym posta, ale może też kiedyś wykorzystam ten pomysł ;)
  MOJA STRONA

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)