środa, 19 października 2022

"Friendzone" - Karolina Bronisz

"Ola i Leon mają wiele wspólnego: pracują w tej samej agencji marketingowej, oboje lubią się zabawić i są wielbicielami jednonocnych przygód. Bez zaangażowania i z jasnymi regułami – życie idealne. Relacja, która ich łączy, jest czysto platoniczna i nie wykracza poza ramy przyjaźni. Do chwili, gdy odkrywają, że jest też między nimi pożądanie. Od tego momentu Ola i Leon zaczynają prowadzić między sobą swego rodzaju grę – ich flirt jest coraz bardziej bezpośredni i niebezpieczny, jednak wciąż nie pozwalają sobie na przekroczenie pewnej granicy. Boją się, że gdyby poszli o krok dalej, silne fundamenty ich przyjaźni zostałyby zniszczone, a oni nie czuliby się w swoim towarzystwie tak swobodnie jak dotychczas. Oboje wiedzą, że nie są stworzeni do związków. To po prostu nie dla nich. Jedyne rozwiązanie, które może uratować tę relację, to określenie jasnych zasad, których nie wolno im łamać. Jak się okazuje, nie jest to takie proste. Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? A może friendzone to nie jest to, czego szukają?"

Czy istnieje przyjaźń damsko-męska? Czy w takiej relacji da się pozostać neutralnym? Poznajcie Olę i Leona, bohaterów powieści "Friendzone" autorstwa Karoliny Bronisz. Para przyjaciół pracuje w jednej firmie, a po pracy chętnie spędza ze sobą czas. Imprezują razem, wzajemnie szukają sobie "przygód na jedną noc", czy też spędzają leniwe chwile razem. Ktoś z boku mógłby powiedzieć, że ich relacja wygląda jak związek - i miałby rację. Jedyną różnicę sprawia tutaj to, że para nie całuje się, nie uprawia seksu. Wszystko trwa w najlepsze, do momentu gdy zaczyna iskrzyć pożądanie... Do czego doprowadzi? Czy uda się parze zachować swoją przyjaźń? 

Temat przyjaźni damsko-męskiej jest dość popularnym tematem. Istnieje wiele opinii odnośnie tego, czy taka relacja ma szanse bytu. Karolina Bronisz w swoim debiutanckim dziele, porusza podany problem. Przedstawia bohaterów, wplątując między nich stopniowo pojawiające się "iskierki". Bawi się postaciami, stawiając ich przed coraz większymi dylematami. W świetny sposób prowadzi fabułę, wciągając czytelnika. Same charaktery Oli i Leona są dopracowane, dobrze się uzupełniają. Akcja toczy się dość szybko, a książka jest wypełniona emocjami. Przebija się dreszczyk erotyki, rosnącego pożądania. Napięta atmosfera przyspiesza bicie serca, a historia nie daje o sobie zapomnieć. W książce przejawia się też sporo narkotyków, które powodują dobrą zabawę bohaterów. Choć mnie osobiście nie przeszkadza ich podejście do używek, nie jest zbyt dobrym przykładem dla np. nastolatków. Stąd też, jeśli jesteście wyczuleni na podany temat, uprzedzam. 

"Friendzone" to bestseller, który w niedługim czasie po premierze osiągnął wysokie oceny. Zachęcona ciekawym opisem, długo się nie zastanawiałam i sięgnęłam po pozycję. Książkę pochłonęłam praktycznie na raz, nie dając sobie ani chwili oddechu. Dawno nie miałam aż takiego przyciągania w erotykach, co jest miłym zaskoczeniem. Choć fabuła jest tutaj dość przewidywalna, autorka próbuje nieco namieszać, co wychodzi na plus. Jest ciekawie, zabawnie i z pazurem. Pojawia się seks, który dobrze opisany jest wisienką na torcie tej powieści. Bardzo udany debiut literacki, przyznaję ocenę 9/10. Szczerze mówiąc, mogłabym tę pozycję postawić na równi z książkami topowych autorek erotyków. Gratuluję tak udanego debiutu i życzę autorce dużo sukcesów! Tymczasem, "Friendzone" znajdziecie w korzystnej cenie na Taniaksiazka.pl.

11 komentarzy:

 1. Raczej z zasady nie czytuję Karolino takich książek, ale jeśliby książka się pojawiła w bibliotece, to chyba z chęcią wypożyczę ;-) . Pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat chętnie eksploatowany. Nie mówię nie tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może polecę koleżance, która lubi podobne książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja to średnio czytuję tego typu książki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Niegrzeczne książki" potrafią zachęcić :) super recenzja :) zaobserwowała :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie mój klimat i mogłabym się na nią pokusić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się na ciekawą książkę. Chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 8. O, już wiem, co będę czytała :D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)