piątek, 3 czerwca 2022

"W ciemnościach 2" - Ada Tulińska

"Oliwia musi zmierzyć się z kolejnymi trudnościami. Uświadomiła sobie, że nie umie żyć bez Maksa, nawet jeśli wcześniej ją oszukał. Jednak w chwili, kiedy pozwoliła sobie na nadzieję, że między nimi wszystko się ułoży, mężczyzna ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. A to zdarzenie jest dopiero początkiem pasma nieszczęść, które spotkają dziewczynę.

Kiedy Oliwia robi, co może, aby w czasie niedyspozycyjności Maksa zatroszczyć się o swoją małą rodzinę oraz o interesy męża, odkrywa przerażającą prawdę – Maks ma niejasne powiązania z lokalną mafią. Pokryty tatuażami mężczyzna nazywany Igłą domaga się od dziewczyny pieniędzy, które miał otrzymać od jej męża. Wygląda też na to, że gangstera interesuje przede wszystkim Oliwia, a spłata pierwszej raty to dopiero początek niebezpiecznej współpracy… Co kobieta będzie musiała poświęcić? Lojalność wobec męża? Miłość do brata? Szacunek do samej siebie? Czy Igła naprawdę zna mroczne tajemnice Maksa, a może sam skrywa coś w ciemnościach?" 

Gdy jedna z najbliższych osób ulega wypadkowi, potrafi zawalić się cały świat. Tak też staje się w przypadku Oliwii i Maksa, gdzie mężczyzna zapada w śpiączkę. Wszystko zostaje na głowie dziewczyny, uderzając w nią ze zdwojoną siłą. Odkrywa wówczas, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak myślała, a ciemność otacza ją z każdej strony. Jak rozwinie się ta historia? Co odkryje Oliwia?

"W ciemnościach 2" to bestseller ostatnich tygodni, kontynuacja serii. W poprzednim tomie poznaliśmy Oliwię, która znajdowała się w kryzysowej sytuacji. Z pomocą (choć dość nietypową) przyszedł jej wówczas Maks. Zawarli małżeństwo, gdzie przebrnęli przez masę problemów. Nieoczekiwany wypadek wkradł się w ich życie, wywołując serię ciemnych zdarzeń. 

Do powieści podeszłam z dużą nadzieją. Pierwszy tom strasznie mi się spodobał, nie mogłam doczekać się kontynuacji. Tutaj zaczęło się naprawdę dobrze... Akcja toczy się szybko, pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. Fabuła intryguje, wzbudza ciekawość. Historia przedstawiona jest z dwóch perspektyw. Autorka przeplata punkt widzenia Oliwii i Maksa, przedstawiając wydarzenia teraźniejsze, jak i wracając do momentów w przeszłości, które wpływają na obecne problemy. Można by rzec, że wszystko jest idealnie. Niestety, nie do końca. Ogromnie nie spodobało mi się zachowanie bohaterów. Oliwia była strasznie rozchwiana emocjonalnie, tak naprawdę nie wiedziałam na czym jej zależy. Raz poświęciłaby życie dla Maksa, a innym razem czułam, jakby chciała pójść z innym do łóżka. Mimo, iż kochała go całym sercem, to jednak nie do końca potrafiła zapanować nad pożądaniem. Momentami opryskliwa, niezdecydowana. Nieco irytująca momentami. Maks natomiast oddany sercem Oliwii, wiedzący czego chce, chwilami jednak podejmujący zbyt szybko decyzje. Moja ogólna ocena książki to 6,5/10. "W ciemnościach 2" znajdziecie na Taniaksiazka.pl.

9 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, więc może kiedyś się skuszę na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze się nad tą książką zastanowię, musiałbym sięgnąć po pierwszy tom. Pozdrawiam Karolino, teraz stawiam na biblioteczne i na e - booki :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszego tomu, więc na razie spasuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba wpadnie w mój gust. Dawno nie czytałam żadnej książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie czekam na pierwszą część, a tutaj już druga :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki Twojemu wpisowi sięgnęłam po tą książkę, ku mojemu zdziwieniu spodobała mi się: kobieca siła, zatajone urazy, mroczne tajemnice i potęga miłości- wszystko w jednym- świetna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie miałam w ręku książki w tym klimacie. Brzmi ciekawie, więc chyba skuszę się na pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie, poszukam tej książki

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)