poniedziałek, 13 czerwca 2022

"Bukiet chryzantem" - Kazimierz Kiljan

"Justyna i Maciej odnaleźli siebie po latach. Ich szczęście jednak nie trwa długo. Rozczarowana kobieta postanawia więc skupić się na ukochanej pracy w antykwariacie. I nawet nie przypuszcza, ile niespodziewanych zmian to spowoduje."

Praca w antykwariacie potrafi nieść ze sobą niesamowite historie. Przekonuje się o tym Justyna, główna bohaterka książki "Bukiet chryzantem". Kobieta na swojej drodze spotyka ciekawych ludzi, a wraz z nimi historie ich życia. Przemiła staruszka, która trafia do antykwariatu z cenną pozycją oraz czarujący mężczyzna, od którego Justyna powinna trzymać się z daleka, to tylko mała zapowiedź tego, co się wydarzy. Czeka ją wiele przygód i nierozwiązanych zagadek, o których usłyszycie więcej, sięgając po wspomnianą pozycję. Jesteście ciekawi? W takim razie zapraszam na moją krótką opinię.

"Bukiet chryzantem" to bardzo ciekawa, niestandardowa powieść. Z jednej strony opowiada losy głównej bohaterki, z drugiej natomiast czaruje opowiadaniami zapomnianych książek. Łączy w sobie ciepło, dobro i tajemniczość. Dość swobodnie napisana pozycja, przyjemna, a jednocześnie wzbudzająca dreszczyk. Pokazuje jedne z najważniejszych wartości w życiu, uświadamiając czytelnikowi co się liczy. 

Osobiście pozycję oceniam na 8/10. Fabuła jest interesująca, wyróżniająca się na tle innych powieści. Akcja toczy się dość wolno, bez większych zwrotów akcji. Każdy rozdział opatrzony jest odpowiednim tytułem, opowiada o odrębnej historii. Następnie, na sam koniec pozwalając czytelnikowi połączyć je w całość. Sami bohaterowie są dobrze dobrani, wraz z biegiem akcji stają się wręcz dobrymi znajomymi. Styl pisania autora pozwala na przeżycie wszystkich wydarzeń z nimi, jako poboczny świadek. Polecam serdecznie jako lekturę na jeden wieczór. 

8 komentarzy:

 1. To już druga recenzja tej książki, którą czytam. A więc - zastanowię się i tytuł zapisuję :-) . Pozdrawiam Karolino :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że na koniec można połączyc wszystkie te historie w jedną całość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę,że będzie mi się podobała ta książka

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba mi się spodoba. Zapamiętam tytuł

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa jak rozwinęłaby się ta fabuła. Przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce. Z chęcią bym poznała tą historię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już sobie zapisałam tytuł :) na pewno kupię i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)