środa, 2 marca 2022

"Więcej niż jedno życie" - Irena Małysa

"Od wydarzeń w Zawoi minęły trzy miesiące. W tym czasie Baśka Zajda w całości poświęciła się zbiórce charytatywnej dla małego Mateuszka, syna sąsiadki. Chłopiec potrzebował miliona złotych na leczenie w prywatnej klinice w Niemczech. Mimo że udało się zebrać potrzebną kwotę, to problemy Baśki dopiero mają się zacząć.

Tuż po tym jak Baśka odwiedza Mateuszka, w szpitalu dochodzi do tragicznego wypadku. Z okna na trzecim piętrze wypadła doktor Marta Kuc. Kobieta ginie na miejscu. Ponieważ znana z twardego charakteru i nieustępliwości lekarka nie cieszyła się sympatią rodziców ani współpracowników, policja podejrzewa, że jej śmierć nie była przypadkowa… Dowody wskazują, że ktoś jej w tym pomógł.
Pierwsze poszlaki wskazują na matkę jednej z chorych dziewczynek, która była w konflikcie z lekarką. Media huczą, a Baśka ma bardzo mało czasu, aby udowodnić niewinność kobiety i ochronić ją przed samosądem. Na szali jest więcej niż jedno życie, a wszystkie tropy wskazują, że matka jest winna.
Co ukrywała Marta Kuc, szanowana neurochirurg? Dlaczego wokół sprawy jej śmierci jest tyle sekretów i pojawia się coraz więcej tajemniczych zgonów?"

W szpitalu, pełnym ciężko chorych dzieci doszło do śmierci jednej z lekarek. Kobieta wypadła z okna, ginąc na miejscu. Wypadek ten, nie został uznany jako samobójstwo z uwagi na kilka niepasujących elementów. W szpitalu rozpoczyna się śledztwo, mające na celu znaleźć mordercę. Czy uda się go znaleźć?

"Więcej niż jedno życie" to powieść autorstwa Ireny Małysy. W swoim bestsellerze autorka opowiada o śledztwie, w które angażuje się Barbara Zajda, dobrze znana czytelnikom z poprzedniej powieści autorki pt. "W cieniu Babiej Góry". Bohaterka ta, przypadkiem znajduje się na miejscu zbrodni, gdzie dociera do dowodu sugerującego morderstwo. W ten sposób zostaje zaangażowana w śledztwo, a dzięki kontaktom prywatnym zgrywa również rolę tajniaka w szpitalu. 

Irena Małysa w kreatywny sposób tworzy fabułę, wplatając w nią dobrze znaną czytelnikom bohaterkę. W ten sposób pozwala poznać dalsze losy Basi, ale także wraz z nią rozwiązywać kolejne zagadki. Akcję umieszcza w szpitalu, gdzie porusza temat choroby i śmierci wśród najmłodszych. Uświadamia, pobudza emocje i skłania czytelnika do przemyśleń. Pokazuje, że niejednokrotnie myśli i działania ludzi mogą zaszkodzić. Niejednokrotnie wzrusza, czy powoduje szybsze bicie serca. Historia napisana została z kilku różnych perspektyw, dzięki czemu mamy podgląd na sytuację z różnych stron. Śledztwo dotyczące Marty Kuc wciąga, a mylące tropy nie pozwalają na rozwiązanie zagadki aż do samego końca.

Książka "Więcej niż jedno życie" zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Spodziewałam się dobrej historii, lecz wykonanie przerosło moje oczekiwania. Umiejscowienie akcji kryminalnej w szpitalu wśród ciężko chorych dzieci, było naprawdę odważne. Zabieg ten jednak udał się w 100%, pokazując przy tym życie szpitalne, codzienność rodziców tych dzieciaków. Autorka w swoim dziele przedstawiła naprawdę dobrą historię, doskonały kryminał, a jednocześnie wrażliwy, bardzo zaburzony dziecięcy świat. Czytelnik ma okazję nie tylko poczuć dreszczyk emocji i szybciej bijące serce, lecz także niepewność jutra. Książka ta, jest idealnym przewartościowaniem naszego świata. W mojej ocenie zasłużone 9/10. "Więcej niż jedno życie" znajdziecie na Taniaksiazka.pl

#Carolina

7 komentarzy:

 1. Na uwadze będę miał, chociaż za tematami medycznymi i thrillerami nie przepadam, pozdrawiam serdecznie Karolino :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio głośno o tej książce. Mam na nią wielkę ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chetnie przeczytam pierwszą i drugą część. Jestem pewna że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wątek kryminalny. Słyszałam wiele o tej książce i sama też planuję po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam pierwszej części, ale po takiej ciekawej recenzji planuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawie. Gdy będę miała nastrój na takie klimaty chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również chętnie przeczytam. Potrafisz zachęcić do sięgania po książki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)