piątek, 11 marca 2022

~Każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie, bo bez niej nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy~

Każdy dzień, każda minuta to cząstka naszego życia, która się już nigdy nie powtórzy. Nigdy jednak nie zwracamy na to uwagi, odkładając wszystko na inny dzień. Działamy dopiero wtedy, gdy jest już za późno. Wtedy, gdy jesteśmy w sytuacji podbramkowej i możemy nie zdążyć z realizacją wszystkich planów. Wszystko, co było wpływa na naszą osobowość, kształtując nas jako zupełnie innych ludzi. Stajemy się bardziej konsekwentni w dążeniu do wyznaczonych celów, a nasze uczucia i charakter odpowiednio się zmieniają. Z każdą chwilą, każdym doświadczeniem jesteśmy kimś innym - nową, lepszą wersją siebie. Kim jednak jesteśmy, gdy nasze życie jest monotonnym biegiem zdarzeń, a my popadamy w całkowitą rutynę? Kim jesteśmy, jeśli nie walczymy o dobre wspomnienia?


6 komentarzy:

 1. Cóż, mam podobne refleksje. Pozdrawiam serdecznie Karolino, zapraszam do siebie. Być może "Wielkie Oczekiwanie" - nie "Cmentarne Nowele" wydam własnym sumptem w kwietniu lub pod koniec kwietnia - bądź w maju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspomnienia to czasami wszystko, co mamy. Bardzo mądrze napisane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pielęgnowanie dobrych wspomnień jest bardzo istotne, przeszłość jest częścią naszej tożsamości. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mówi się, że "to co nas nie zabije, to nas wzmocni".. jakaś w tym prawda jest:)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze próbuje we wszystkim znaleźć balans. Bo gdy mamy kilka dni na pełnych obrotach to potrzebujemy ( przynajmniej ja ) takiej nudy odpoczynku rutyny gdzie nic się nie dzieje i nikt nic ode mnie nie chce. Bo inaczej bym oszalała i fizycznie jak i psychicznie nie wytrzymałą :)

  zpsemjestlepiej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. czasem mam ochotę uciec na bezludną wyspę. Ostatnio tyle się dzieje, że nie wiem gdzie ręce włożyć.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)