piątek, 15 października 2021

"Oczy mam tutaj" - Laura Zimmermann

"Piętnastoletnia Greer Walsh jest zabawna, bystra i oczytana, ma oddanych przyjaciół i zwariowaną rodzinę. Greer uważa jednak, że wszyscy zwracają uwagę jedynie na… jej wielki biust. Ostatnio, kiedy się mierzyła, miała rozmiar 30H, ale to było dawno. Od tego czasu Greer nosi koszulki w rozmiarze XXL. Nie potrafi zaakceptować swojego zmieniającego się ciała i reakcji otoczenia na jej kobiece kształty. Wtedy spotyka Jacksona Oatesa – przystojnego nowego w szkole. Na dodatek trwa nabór do drużyny siatkówki, a Greer ma mocny serw. Czy tego lata Greer przestanie się wreszcie chować i polubi się taką, jaką jest?"

Nastoletnie lata często są pełne kompleksów i braku akceptacji siebie. To właśnie ten czas jest najtrudniejszy, a opinia innych potrafi w dużym stopniu wpłynąć na człowieka. Wystarczy, że wyróżniamy się w tłumie i zaczynają pojawiać się plotki na nasz temat. Jak sobie z tym poradzić? 

"Oczy mam tutaj" to książka autorstwa Laury Zimmermann, skierowana głównie do młodzieży. W swojej powieści autorka porusza temat, który bardzo często przewija się w życiu codziennym. Główna bohaterka, Greer została obdarzona przez naturę bardzo dużym biustem. Nie czuje się ze sobą swobodnie, stara się zatuszować swoją "wadę". Uważa, że wszyscy wokół zwracają uwagę tylko na tę część ciała. Autorka, w nietuzinkowy sposób stara się ukazać życie Greer, jej podejście do samej siebie i do życia. Całość urozmaica wątkami pobocznymi, dodając m.in. wątek miłosny. Choć akcja nie toczy się zbyt szybko, historia wciąga czytelnika. Zastosowanie prostego języka i liczne dialogi wręcz zachęcają do sięgnięcia po nią. Fabuła jest prosta, nieskomplikowana, a rozdziały krótkie. Uszeregowanie książki w kategorii bestsellery nie jest przypadkowe... 

Lekturę oceniam na 7,5/10. Bardzo spodobało mi się poruszenie tematu braku akceptacji, pewności siebie. Ciekawie przedstawieni zostali także bohaterowie i ich charaktery. Umiejętnie opisane tło, pozwala czytelnikowi przenieść się do czasów nastoletnich, poczuć się świadkiem całej historii. Książkę czytało mi się niezmiernie przyjemnie i szybko. Polecam wszystkim do przeczytania, jest dobrą odskocznią od codzienności. "Oczy mam tutaj" znajdziecie na Taniaksiazka.pl.

3 komentarze:

  1. Jeśli wciąga - to sięgnę. Pozdrawiam serdecznie, jeśli pojawi się w nowościach bibliotecznych. Miłego weekendu :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Temat braku akceptacji to bardzo ważny temat. Wartościowa książka.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie to dawno nie czytałam młodzieżówki. Z chęcią poczytam, widzę że ważny temat został tutaj poruszony.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)