poniedziałek, 7 września 2020

"Żar pocałunku" - Dominika Smoleń

"Wojtek jest skoczkiem narciarskim, któremu wydaje się, że w życiu ma już wszystko, tylko dlatego, że jest dobry w sporcie. W tym sezonie zimowym ma szansę na to, żeby w końcu stanąć na podium i chce dać z siebie wszystko. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Daria, siostra jednego z jego kolegów z drużyny, której widok wręcz odbiera mu dech w piersiach. Chłopak zaczyna rozumieć, że najważniejsza walka w jego karierze dopiero się zaczyna – a on nie jest na nią w najmniejszym stopniu przygotowany."

Młody chłopak skupia się na sporcie, nie widząc świata poza nim. Nie ma żadnego hobby, zainteresowań ani nawet znajomych. W momencie, gdy doznaje uszczerbku na zdrowiu i jest zmuszony zrezygnować z zawodów narciarskich, jest załamany. Z czasem jednak poznaje nowe możliwości, rozpoczyna nowe, lepsze życie... 

"Żar pocałunku" autorstwa Dominiki Smoleń to książka pełna nadziei, poruszająca ważne problemy. Główną rolę odgrywa tutaj młoda gwiazda sportu. Mężczyzna od dziecka żyje w świecie skoków narciarskich, poza tym obszarem nie ma nic, co by go interesowało. Rywalizacja na skoczni nie jest jednak dla niego przyjemnością, ale rywalizacją. Jego ojciec wywiera na nim ogromną presję, wymagając, aby zawsze był najlepszy. Wojtek chcąc zadowolić rodzica, stara się z całych sił. 

Dominika Smoleń w swojej powieści ukazuje dwa zupełnie różne światy, zderzając je ze sobą. Pierwszy z nich to Wojtek, natomiast drugi to Daria - dziewczyna kolegi, czerpiąca z życia garściami. W momencie zderzenia ich ze sobą, pojawiają się pierwsze iskry... Para poznaje się coraz lepiej, napotykając po drodze masę problemów. Czy uda im się pokonać przeciwności losu i pomóc sobie nawzajem? 

"Żar pocałunku" oceniam na 8/10. Historia jest przyjemna w odbiorze, lekka i wciągająca na długie godziny. Bohaterowie zostali stworzeni z charakterkiem. Sytuacje, które ich spotykają są wręcz nieprawdopodobne, ale niesamowicie zabawne. Jeśli szukacie powieści pełnej przygód, z humorem, a także poruszającej poważne problemy - ta historia jest dla was.

#Carolina

13 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę przeczytać tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki z humorem wiec myśle, ze by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja brzmi zachęcająco :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię skoki, więc chętnie przeczytam taką książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytam książek w tym klimacie - jakoś do mnie nie przemawiają, więc sobie podaruję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tej autorki nie zbierają najlepszych opinii po premierze, a przynajmniej ja mam do czynienia z tymi raczej negatywnymi, ale sama jeszcze się nie skusiłam, więc może podzieliłabym Twoją opinię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takiej ksiazki mi trzeba! Dzieki za super recenzje, na pewno siegne kiedys po te ksiazke :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę,że to jest kolejna książeczka dla mnie, którą dodaję do mojej listy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To by była dla mnie miła odskocznia od książek, które ostatnio czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z jednej strony bardzo zachęcająca recenzja, a z drugiej wydaje mi się, że to nie moje klimaty, z reguły celuję w kryminały i fantasy :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)