wtorek, 11 sierpnia 2020

"Królowa pszczół" - Nina Nirali

"Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem gorzkich doświadczeń, również jest zafascynowany piękną Europejką. Szybko się orientuje, że kobieta ukrywa jakąś tajemnicę, a zamiar pisania powieści nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowała się na pobyt w jego kraju..."
Losy kilku różnych osób przeplatają się ze sobą, tworząc niezwykle inspirującą historię. "Królowa pszczół" Niny Nirali to opowieść, w której poznajemy różne środowiska kulturowe, oraz ludzi z różnymi typami osobowości. Akcja rozpoczyna się w niewielkiej miejscowości, gdzie żyje mała Anu z rodzicami. Dziewczynka ma zaledwie kilka lat, a rodzice już planują wydać ją za mąż. Jej zdanie nie ma większego znaczenia, jest wyłącznie problemem dla bliskich. Zdesperowana postanawia uciec z domu i spróbować nowego, lepszego życia. Czy jej plan się powiedzie?

Nina Nirali stworzyła piękną historię, skłaniającą do refleksji. Bohaterowie zostali stworzeni niestandardowo, z charakterem. Posiadają bagaże doświadczeń, które momentami mają poważny wpływ na rozwój wydarzeń. Sama akcja toczy się w kilku miejscach, a tło zostało opisane bardzo realistyczne. Czytelnik jest w stanie wręcz poczuć panujący tam klimat.
Przeplatające się losy bohaterów pokazują ogromną moc relacji, przeznaczenia. Uczucia, jakich doświadczają, przechodzą na czytelnika, powodując niejednokrotnie wzruszenie, smutek czy radość. 
Oprócz wspomnianych emocji, mamy możliwość przeanalizowania wszelkich błędów, jakich dokonali w przeszłości. Przemyślenia te, mają miejsce nie tylko w trakcie czytania, lecz także na długi czas po lekturze. Moim zdaniem "Królowa pszczół" zasługuje na ocenę 8/10. Polecam miłośnikom nietuzinkowych opowieści, lubiącym wielowątkową fabułę. 

5 komentarzy:

 1. Czytałam kilka bardzo zachęcających recenzji tej książki. Mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się bardzo ciekawa. Lubię książki w których są opisane różnice kulturowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się, zwłaszcza, że jest połączenie różnych kultur

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująca wydaje się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamierzam przeczytać, bo słyszałam o niej same pozytywne recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)