niedziela, 16 sierpnia 2020

"Gwiazdor" - Piotr C.

"Oto Benek. Bernard, nie Benedykt. Scenarzysta, alkoholik i lekoman. To najgorsza chwila w jego życiu. Ma 40 lat. Nie ma ochoty na seks. Zapchał mu się zlew. Mieszka w Warszawie, jest zima.


I jeszcze ktoś wali do jego drzwi. Za chwilę warszawska lala na wycieraczce okaże się łapówką, a prosta prośba od Rygla – napakowanego sterydami rapera – stanie się morzem problemów, które zmienią Benka na zawsze.

Przyjaźń kontra sława, miłość kontra koks. Eskortki, modelki, celebrytki.
Pieniądze, ścianki, prochy, kolorowe drinki, social media i gwiazdy showbiznesu.

Świat o którym marzysz i którego nie chcesz poznać.

Warszawa jest kobietą, która nocą pokazuje swoje tajemnice.

Zobacz, komu zazdrościsz."

Z pozoru szczęśliwe życie, nie zawsze okazuje się takim naprawdę. "Gwiazdor" autorstwa Piotra C. jest idealnym przykładem. Autor opisuje tutaj świat sławy. Ukazuje wszelkie zalety i wady tego środowiska, w dość delikatny sposób. Pokazuje fałszywość, brak prawdziwych uczuć i postępowanie społeczeństwa. Instagramowy, perfekcyjny świat posiada drugie dno, o którym wiedzą tylko twórcy... 

Piotr C. znany jest ze swojego literackiego debiutu, "Pokolenie Ikea". Tym razem zabiera czytelników w świat 40-latka, pełen alkoholu, narkotyków i sztucznych piersi. Tworzy tło, którego zwykły człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić. Całość udoskonala językiem prostym, nieco ironicznym, momentami wulgarnym. W treść wplata znane, przewijające się powiedzenia, a także popularne żarty. Pozwala odkryć prawdziwy świat show-biznesu, bez ukrywania czegokolwiek. 

"Gwiazdor" otrzymuje ode mnie ocenę 7/10. Książka jest idealną lekturą dla osób łaknących sławy, czy też miłośników opowieści pełnych ironii i prawdy. Największy atut tej historii to fakt, że ogromnie skłania do przemyśleń. Mottem staje się: "szczęśliwe zdjęcia, smutne życie". Wnioski musicie wyciągnąć sami. 

#Carolina

7 komentarzy:

 1. Ooo, bardzo ciekawa książka, niby wiadomo, że sława to niezawsze szczęście, ale jakoś nigdy nie czytałam nic na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja znajoma jest wielką fanką tego autora ;) JA jeszcze nic nie czytałam Piotra C. Ksiazka wydaje się ciekawa i porusza ciekawy temat. Ludziom faktycznie wydaje się, że tacy ludzie maja idealne życie a tak niestety nie jest

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze napisana recenzja. Sama książka zapowiada się ciekawie. Daje możliwość poznania świata sławnych ludzi od środka. Pozdrawiam:)
  https://emocjomaniaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być interesująca książka. Z twórczością tego autora jeszcze nie miałam do czynienia, ale może pora to nadrobić :)

  www.kulturalnameduza.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Pokolenie Ikea", które mimo prostoty jest nieco intrygujące. Chętnie sięgnę po tę lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)