piątek, 17 stycznia 2020

3 miejsca, które musi odwiedzić każdy miłośnik zwierząt

Na świecie są miejsca, o których istnieniu nie mamy czasem pojęcia. Idealnym przykładem są m.in. zwierzęce restauracje. Mam tutaj na myśli miejsca, gdzie oprócz wypicia dobrej kawy, czy zjedzenia smacznego obiadu, mamy możliwość spędzenia czasu ze zwierzakami. Co mam na myśli? Zaraz się dowiesz! Zapraszam do dalszej części wpisu.
1. Kocia Kawiarnia
Czy są wśród nas miłośnicy tych czworonożnych zwierzaków? Jeśli tak, koniecznie musicie udać się do kociej kawiarni. Osobiście odwiedziłam jedną z nich, "Mruczkowo" w Zabrzu. W tym miejscu będziecie mogli poznać nie tylko kociaki pochodzące ze schronisk, lecz jeśli któryś skradnie Wasze serce, będziecie mieli możliwość zorientowania się odnośnie jego adopcji. Na przykładzie "Mruczkowa", wygląda to następująco. Są to dwa pomieszczenia jadalne - jedno wśród kotów, drugie za szklanymi drzwiami, gdzie możecie je obserwować. W pomieszczeniu z kotami znajdują się oczywiście kanapy, legowiska, a także zabawki. Każdy z Was może pogłaskać jednego z nich czy też się z nim pobawić. Z tego co się zorientowałam, kocie kawiarnie znajdują się również w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Lubinie. 
Źródło: Facebook.com : Kocia Kawiarnia Mruczkowo Zabrze
2. Psikawka - Psia Kawiarnia
Skoro było o kotach, nie może również zabraknąć czegoś o psach. Ta kawiarnia znajduje się natomiast w Krakowie i jest aktualnie jedynym tego rodzajem lokalem w Polsce. Podobnie jak w przypadku kotów, tutaj również znajdziecie psy, które szukają swojego domu. Jeśli któryś z nich urzeknie Wasze serce, będziecie mogli starać się o jego adopcję. Ogromnym atutem tego lokalu jest to, że macie możliwość poznania zwierzaka, jego stosunku do ludzi oraz zaobserwowania zachowania. Psy do adopcji pojawiają się w lokalu tylko w soboty, z uwagi na rady behawiorysty . W przypadku Psikawki, możecie to miejsce odwiedzić każdego dnia ze swoim czworonożnym przyjacielem, który również może zjeść smaczny przysmak, lub pobawić się zabawkami.

3. Jeżowa Kawiarnia
Tym razem musimy wyjść nieco poza granice Polski. W Tokio otwarta została kilka lat temu kawiarnia z... jeżami! Jeśli ktoś z Was, będzie spędzał wakacje w Japonii, ten lokal powinien znaleźć się na waszej liście. W końcu, czy jest coś bardziej uroczego, niż jeż, którego możesz pogłaskać lub przytrzymać na rękach? 
Cena pobytu w takim miejscu to 75 zł i obejmuje wejściówkę + napoje. 
Żródło: Google Grafika
Słyszałeś/aś kiedyś o tych miejscach? Może masz do polecenia inne, podobne miejsca? 
Jeśli wpis Ci się spodobał i chciałbyś, aby ta seria była kontynuowana, daj znać w komentarzu. 
#Carolina

8 komentarzy:

 1. OMG ! Kocia kawiarnia a zwłaszcza ta psia ! Muszę je odwiedzić ciągle się zbieram ale wciąż brakuje niestety czasu !
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak do tej pory byłam tylko w kociej kawiarni we Wrocławiu jak i w Lublinie i miło wspominam
  Pozdrawiam, MAda

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już kiedyś o kociej kawiarni,ale nigdy jeszcze w niej nie byłam... chyba czas najwyższy się w końcu do niej wybrać :)

  Coś czuję. że będę wpadała tu częściej *.*
  Zapraszam do siebie <3
  Mój blog(Klik)
  Mój kanał na YT-Klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo że nie posiadam zwierząt to z chęcią wybrałabym się to kociej kawiarni! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis... kreatywność cudowna 👏👏👏 proszę o więcej i więcej 👏👏👏

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam w Kociej Kawiarni w Krakowie. A jeżowa? Jeszcze o takiej nie słyszałam!

  OdpowiedzUsuń
 7. o wow nawet nie wiedziałam że jest takie miejsce dla miłośników jeży:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)