wtorek, 26 lutego 2019

LOVE LINE - tom I oraz tom II

TOM I 
Matthew Hansen i Bethany McCallum spotykają się zupełnie przypadkowo. Od razu zwracają na siebie uwagę, umawiając się na spotkanie. Niestety, na skutek pewnych wydarzeń, nie dochodzi do niego. Konsekwencją jest brak kontaktu, pozorne zapomnienie o drugiej osobie. Aż do pewnego dnia 7 lat później...

Matt zostaje psychologiem, doradza milionom słuchaczek w kwestiach uczuciowych. Jest docenianym, charyzmatycznym twórcą audycji LOVE Line. Pewnego dnia spotyka Bethany w klubie dla singli, gdzie ich spotkanie odbywa się w zupełnej ciemności. Jej prawdziwą tożsamość odkrywa dopiero po czasie, rozpoznając w niej kobietę sprzed 7 lat.
Ona - dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, będąca w trakcie rozwodu, ma dziecko. Otrzymuje zlecenie stworzenia artykułu o trenerach podrywu. W tym celu umawia się z Mattem, próbując uzyskać jak najwięcej rad i wskazówek. Czy ich drogi się złączą? Do czego doprowadzi artykuł?

Pierwszy tom "Love Line" opowiada o dwójce ludzi, pozornie zupełnie różnych. Wielu może stwierdzić, że ich przypadkowe spotkanie po latach to przeznaczenie. Bohaterowie mimo widocznego przyciągania podchodzą do siebie z rezerwą. Każde z nich posiada tajemnicę, przez którą nie chcą się angażować. Wbrew pozorom, nie jest to typowy romans, czy pełna seksu książka. Nina Reichter zadbała o czytelników lubiących skomplikowane, wielowątkowe historie. Akcja rozwija się powoli, pozwalając zastanowić się nad dalszymi losami bohaterów, wyciągnąć własne wnioski. Zawiera masę cytatów i rad, które niejednokrotnie mogą pomóc np. w zaakceptowaniu siebie, czy zrozumieniu niektórych zachowań.
"Jeśli nie powiedziałabyś tego przyjaciółce, dlaczego mówisz tak do siebie?"

TOM II
Relacja Bethany i Matthew nadal jest skomplikowana. Życie bezustannie rzuca im kłody pod nogi, nie zważając na nic. Pojawiają się intrygi, a para coraz bardziej oddala się od siebie. Docierają do momentu, gdzie stają się pozornie nieznajomymi ludźmi... Jak zakończy się ich historia? Czy Beth i Matt mają szanse na udany związek?

Nina Reichter pozytywnie zaskoczyła mnie swoją twórczością. Sięgając po tę serię, byłam przygotowana na gorący romans, z ewentualnymi wątkami pobocznymi. Otrzymałam natomiast historię dwojga ludzi, pałających do siebie ogromnym uczuciem, lecz podchodzącymi racjonalnie do życia. Bohaterowie są odpowiedzialni, wiedzą jakie są skutki niektórych zachowań. Tym razem nie miałam myśli "oh, jak słodko", pojawiły się natomiast "jak można być takim idiotą? czy nie widzisz, co robisz?". Czas spędzony przy książce nie przypominał emocjonalnej bomby, lecz stanowił moment zastanowienia się, analizowania nie tylko treści fabuły, lecz także rad i wniosków płynących z niej. Czytając, nie masz pojęcia jak zakończy się ta historia, a gdy dotrzesz do końca powiesz jedynie "ale jak to, już koniec?". 
Jestem przekonana, że historia Bethany i Matta przypadnie do gustu niejednej osobie. Zapewniam, że spędzicie z nią przyjemne chwile :) 
"Gdy dotrzesz do końca liny, zawiąż węzeł i trzymaj się go"
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novae Res
Cena: Ok. 50 zł łącznie za oba tomy
Ocena: 10/10 

3 komentarze:

  1. A szukałam czegoś fajnego do poczytania, to się samo znalazło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś strasznie kusi mnie ta seria i te okładki mają w sobie jakąś magię. Koniecznie muszę przeczytać

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta książka skradła moje serce.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)