wtorek, 8 stycznia 2019

[PRZEDPREMIEROWO] - "Trzy razy M"

Małgosia jest 27-letnią kobietą, która ucieka przed przeszłością. Jej dotychczasowe życie nie było usłane różami, niejednokrotnie dostawała od życia "po tyłku". Wyjeżdża z Wrocławia do Bielsko-Białej i tam rozpoczyna nowe życie. Zamieszkuje z siostrą, szybko znajduje nową pracę. Z pozoru wszystko wygląda idealnie, lecz niestety los bywa przewrotny. Kobieta po raz kolejny spotyka mężczyznę, przed którym uciekła. Czy Małgosi uda się uwolnić od przeszłości? Jaką cenę zapłaci?

"Trzy razy M" to najnowsza powieść autorki Justyny Chrobak. Jest to już trzecia książka tej pisarki. Tym razem zaskakuje czytelników tematem trudnym, często występującym w rzeczywistości - toksyczną relacją. 
Bohaterów tworzy w sposób bardzo dopracowany, zwraca uwagę na detale. Pokazuje, że każdy człowiek ma swoje tajemnice, a jego drugą, prawdziwą twarz poznajemy dopiero po pewnym czasie. 
Główna postać - Małgosia, to kobieta żyjąca w strachu, lecz z nadzieją patrząca w przyszłość. Tomasz, jej ex, to okrutny i bezlitosny człowiek, który egoistycznie dąży "po trupach do celu". Mimo, iż są zupełnie różni, los połączył ich drogi. Niestety nie wspomniał, jak trudna będzie ich relacja...

Justyna Chrobak w cudowny sposób pokazuje dwulicowość ludzi, toksyczną relację oraz powracającą przeszłość. W swoim dziele gra na uczuciach czytelnika, powodując niejednokrotnie przyspieszone bicie serca. Tworzy historię niezwykłą, pełną realizmu i uczuć. Historię wartą każdej poświęconej minuty. Wciągającą, na jeden dłuższy wieczór. Lektura jest nie tylko przyjemna, lecz także bardzo pouczająca. 
Mimo, iż "Trzy razy M" to pozycja bardziej kobieca, jestem pewna, że niejeden mężczyzna po nią sięgnie. Powieść ta, jest jak narkotyk, gdy jej spróbujesz, będziesz chcieć więcej i więcej...

Na temat twórczości Justyny Chrobak słyszałam do tej pory dużo dobrego. Kojarzyłam ją głównie z jednej pozycji, książki pt:"Córka lasu". W momencie, gdy dostałam propozycję recenzji jej nowej powieści, od razu się zgodziłam. Mimo pozytywnych opinii wcześniejszych dzieł, do pozycji podeszłam obiektywnie. Już na samym początku zostałam mile zaskoczona. Akcja powieści toczy się w miejscowości, w której miałam okazję kiedyś być. Dodatkowo, fabuła okazała się bardzo wciągająca, a nim się obejrzałam, byłam tuż przed końcem. Autorka skradła moje serce twórczością, profesjonalnym podejściem do tematu. Nie ma żadnych zbędnych opisów, powieść jest bardzo realistyczna. Polecam miłośnikom lubiącym uczuciowe historie. Lekka i przyjemna książka w sam raz również na prezent. 

Autor: Justyna Chrobak
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 320
Cena: ok. 30 zł
Ocena: 9,5/10 


4 komentarze:

 1. Jakże prawdziwy w dzisiejszych czasach jest poruszany w tej książce temat.Niestety coraz częściej obok nas pojawiają się toksyczni ludzie, próbujący wydobyć z nas resztki pozytywnej energii.
  Książkę chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka może być świetna! Niestety teraz coraz częściej spotykam jedynie toksycznych ludzi, ale szybko ich spławiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo chętnie przeczytam coś w tym klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna nowość, na pewno skorzystam z polecenia.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)