niedziela, 20 stycznia 2019

"Obietnica" - Ewa Pirce

Obietnica to coś, czego nie należy łamać. Jej dotrzymanie niejednokrotnie wymaga poświęcenia i podjęcia trudnych decyzji. Problem pojawia się jednak, gdy jedną z decyzji jest śmierć. Podobny problem dotyka Briana, głównego bohatera powieści "Obietnica" autorstwa E.Pirce. Mężczyzna po stracie najbliższych i rozpadzie rodziny staje się zupełnie inną osobą. Osobą, która składa obietnicę zmarłemu ojcu, że pomści jego śmierć. Pragnie dokonać tego w sposób perfidny, lecz jak sądzi - odpowiedni. Jego plany krzyżują się w momencie, gdy narzędzie zemsty staje się jego zgubą. Czy pomści ojca? Czy dotrzyma obietnicy?

Brian Wild po stracie najbliższych opracował dokładny plan zemsty. To, co do tej pory osiągnął jest podstawą jego planu. Nie liczy się dla niego nic i nikt, dba wyłącznie o siebie. Bezwzględny, zaborczy Brian pewnego dnia poznaje swoje narzędzie zbrodni - piękną Olivię, córkę największego wroga. Kobieta wydaje się niewielkim wyzwaniem, łatwą do zmanipulowania osobą. Czas pokazuje jednak, w jak wielkim błędzie jest Brian. Olivia to pewna siebie, sarkastyczna dziewczyna, prowokująca na każdym kroku. To właśnie ona odkrywa jego drugą stronę - pełną tajemnic, bolesnej przeszłości. Doprowadza do momentu, gdzie Brian staje się zagubiony, zaczyna wątpić w swój plan. Rolę w jego życiu zaczynają odgrywać uczucia. Co wybierze Brian? Zemstę czy pogodzenie?

Ewa Pirce stworzyła niepowtarzalne dzieło, w którym główną rolę gra, jak sam tytuł wskazuje, obietnica. To ona wpływa na zachowanie bohaterów, ich postępowanie. Powieść to słodko-gorzka historia, która każdym kolejnym rozdziałem zaskakuje czytelnika. Czytelnikowi towarzyszą przeróżne emocje, od śmiechu, po smutek i łzy. Dopełnieniem całości są piosenki, którymi "opieczętowany" jest każdy rozdział. Pokazują emocje towarzyszące bohaterom, wciągają czytelnika w akcję. 

Książka "Obietnica" już przed premierą skradła serca wielu osobom. Nietuzinkowa fabuła, prawdziwy "bad boy" to coś, czego nie można pominąć. Dodatkowym atutem okazała się także wcześniejsza publikacja autorki, pt. "Córka pedofila". Każdy z niecierpliwością czekał na premierę, aby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Ewa Pirce udowodniła tym dziełem, że wykorzystała kredyt zaufania w 110% i stworzyła niepowtarzalną powieść. 
Warto wspomnieć, że "Obietnica" kończy się momentem kulminacyjnym i jest zakończeniem pierwszego tomu. Na drugi musimy niestety jeszcze trochę poczekać.
Autor: Ewa Pirce
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cena: 25-30 zł online
Ocena: 9/104 komentarze:

  1. Uwielbiam tego rodzaju historie. Zapisuję na liście "do przeczytania".

    OdpowiedzUsuń
  2. Już niedługo premiera TOMU II tej serii. A przede mną Zapisane w pamięci, ale to istny grubasek, więc troszkę czasu zajmie. Ale może nie ma co się rozdrabniać i dobrze, że całość w jednej książce.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawostka do poczytania jak nie ma się co robić, ale informacje wyglądają na rzetelne.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)