sobota, 11 sierpnia 2018

"Wróć do Triory" - Jolanta Kosowska

Marcin wybiera się na rozmowę w sprawie pracy. Poszukują kogoś, kto podjąłby się udzielania korepetycji chłopakowi przygotowującemu się do matury. Z zawodu Marcin jest nauczycielem historii z przygotowaniem psychologicznym. Do pracy pasuje idealnie. Otrzymuje posadę i podejmuje się trudnej walki - zrozumienia nastolatka. Czy uda mu się nawiązać kontakt z chłopakiem? Jak sprawdzi się w pracy?

Filip to nietypowy nastolatek. Kiedyś spokojny i zrównoważony prymus, dzisiaj zaaferowany nastolatek po odwyku. Życie zniszczył sobie narkotykami, czego skutki ponosi po dziś dzień. Jego kariera się posypała, a powrót do niej nie jest taki prosty. Planuje podejść do matury, lecz czy znajdzie wystarczająco sił?
Czy uda mu się wrócić do swojego hobby i wspinać się po szczeblach kariery?

Jakub to przyjaciel Filipa. Nauczyciel i przyjaciel w jednej osobie. To on nakrył go z narkotykami. Nie zostawił go, lecz starał się pomóc. Dziś to on potrzebuje pomocy. Czy uda mu się pokonać problemy? Jaką rolę odegra tutaj Marcin?
"Wróć do Triory" to jedna z książek, które pochłaniają bez reszty. Jolanta Kosowska stworzyła przepiękną opowieść, pełną różnorodnych emocji. Porusza tematy zła i dobra, życia i śmierci. Powieść zaczyna realistycznie, od zagubionego w życiu chłopaka. Później pojawiają się różne wątki, gdzie historie łączą się ze sobą. Ciągle dowiadujemy się czegoś nowego, łączymy fakty. Historia jest dość skomplikowana, lecz autorka w sposób ciekawy i zachęcający powoli doprowadza do celu. Każdy wątek jest intrygujący, w pewien sposób magiczny. Główny motyw pojawia się po dłuższym wprowadzeniu, dzięki czemu bardziej angażujemy się w życie bohaterów. Całość skrada serce.

Powieść została napisana nietuzinkowo. Czyta się ją w ekspresowym tempie, a czas upływa bardzo przyjemnie. Opowiada i nie nudzi. Mimo licznych kombinacji, autorka wie co robi. Wszystko jest dopracowane, dzięki czemu odczuwamy przyjemność z czytania. Triora została przedstawiona w cudowny, magiczny sposób. Książka zachęca do odwiedzin owego zakątka, przedstawia go w dobrym świetle.
Jest to pierwsza powieść Jolanty Kosowskiej, którą przeczytałam. Myślę jednak, że w niedługim czasie nadrobię zaległości.
Autor: Jolanta Kosowska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 362
Cena: ok. 25 zł w księgarniach internetowych
Ocena: 9/10
#Carolina

11 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa zakończenia - jak potoczą się losy bohaterów :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawił mnie opis tej ksiazki , moze jeszvze przeczytam w wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale wszystko przede mną ;)

  https://natkaopowiada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się całkiem nieźle. Muszę wygospodarować czas na przeczytanie jej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie to wyglada! Cena jest przystępna wiec zastanowię się pewnie nad zakupem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie się zapowiada ta książeczka. Do listy życzeń cyk.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak mnie zaciekawiła, że właśnie ją zamawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej książki, jednak chyba warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic jeszcze nie słyszałam o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię skomplikowane historie i emocje, książki które szybko się czyta także chętnie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie tu są opisane wszystkie książki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)