wtorek, 31 maja 2016

AKCJA CHARYTATYWNA I POMOC DZIECIOM NIEWIDOMYM

Witajcie kochani!

W ostatnim czasie dostałam wiadomość z propozycją wzięcia udziału w akcji charytatywnej. Zgodziłam się. Stąd też dzisiaj taki, a nie inny post. Chciałabym wam przekazać kilka informacji na ten temat, bo być może, to właśnie Ty sprawisz komuś radość :) O co więc chodzi w całej akcji?

Kilka miesięcy temu powstała ciekawa inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu gadżetów szkolnych dla dzieciaków.Inicjatorem całego wydarzenia jest 19-letni Mateusz Pawłowski, uczeń IV klasy Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Mateusz jest osobą niewidomą. Zorganizował już dwa konkursy plastyczne, "Pieniądz przyszłości" w 2015r. oraz "Kreatywne dziecko" w 2014r. W każdym z tych konkursów wzięło udział ponad 700 osób. Mateusz wspomógł również akcję "Świąteczna paczka".

Na czym polega akcja? 
Nastolatek zorganizował akcję dla dzieci potrzebujących, których rodziców nie stać na podstawowe przybory szkolne. Gadżety dostępne są dla szkół, przedszkoli, świetlic, stowarzyszeń, ale w większości pomoc otrzymują osoby prywatne.

Co zawiera paczka? 
Paczka zawiera podstawowe przybory, m.in. zeszyty, notesy, zakładki do książek, linijki i inne.

Więcej informacji na ten temat dostaniecie po skontaktowaniu się z Mateuszem (info@paywin.pl lub nr. tel: 505904182) lub na fp akcji: www.facebook.com/darmowe.gadzety.szkolne

Nie bądźmy obojętni i pomagajmy!
#Carolina

4 komentarze:

 1. Wspaniała akcja, jestem zwolennikiem takich rzeczy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak ma być! Pomagajmy sobie nawzajem!

  https://gdy-jest-sie-mlodym.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super akcja, oby takich więcej :) zastanowię się nad wzięciem udziału. Miło, że się zgodziłaś!
  Poklikałam trochę ;)
  Miłych wakacji!
  Alicjonada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)