wtorek, 24 października 2023

"Zaopiekuj się mną" - Agnieszka Lingas-Łoniewska

"Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko gniew i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Nie można jednak walczyć z przeznaczeniem. Antek i Nata wkrótce się o tym przekonają."

Nastoletnie lata bywają niezwykle ciężkie, zwłaszcza jeśli chodzi o strefę uczuciową. Nie raz zdarza się, że młode osoby nie dopuszczają do siebie niektórych myśli, a przy tym wypierają także to, co czują. Czy tak też będzie w historii bohaterów książki pt. "Zaopiekuj się mną"?

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, gdzie załamuje się cały świat. Nie wiemy, jak sobie poradzić, a wszystko, co planowaliśmy, rozsypuje się jak domek z kart. Podobnie dzieje się w życiu Natalii, która zostaje sama po śmierci matki. Naprzeciw jej, z pomocną dłonią rusza rodzina Tollandów, oferując opiekę i dom. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw, zwłaszcza Anthony, który od początku pała niechęcią do dziewczyny...

Agnieszka Lingas-Łoniewska po raz kolejny zaskakuje swoją twórczością. Tym razem idealnie wpasowuje się w klimaty młodzieżowe, tworząc historię z gatunku New Adult. Pojawia się tutaj wątek nieco emocjonalnych nastolatków, którzy stają przed różnymi życiowymi problemami. Muszą zmagać się ze stratą, zazdrością oraz złem. W tle tego wszystkiego znajduje się jednak ogromne uczucie, pozwalające pokonać im przeciwności i motywujące do działania. Zło miesza się z dobrem, wywołując mnóstwo myśli... Całość dopełniona jest niesamowitymi charakterami, zarówno głównych postaci, jak
i bohaterów pobocznych. Z pozoru różni, mający jednak wiele ze sobą wspólnego. Obecny w książce klimat oddziałuje na czytelnika z ogromną mocą, a sposób prowadzenia fabuły wręcz pozwala przenieść się do niej myślami. 

"Zaopiekuj się mną" to historia z rzędu tych, po które sięgam najczęściej. Lekka, dobrze poprowadzona, porywająca. Mimo że opowiada o losach nastolatków, czyta się ją wyjątkowo dobrze. Osobiście szczerze polecam. 

5 komentarzy:

 1. Akurat tej książki autorki nie czytałam, ale na pewno kiedyś do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam chyba jeszcze nic autorki. Będę miała ten tytuł na oku. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boję się, że motyw miłosny może być trochę oklepany, a jednak jako lekką historię można by przeczytać :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że z przyjemnością przeczytałabym tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytalam ale chetnie po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)