niedziela, 7 maja 2023

"Duet (nie)idealny" - Joanna Łapińska

"Daniela ma dwie pasje – tabele w Excelu i pizzę. Obu oddaje się bez wytchnienia. Dzięki dobrej przemianie materii pizza nie idzie Danieli w biodra (choć niestety nie idzie też w biust). Dzięki tabelom nieźle zarabia i porządkuje firmowy chaos generowany przez pracowników działu sprzedaży Świeczuszek, którym zarządza Pan Pe. Ale kto uporządkuje chaos w jej życiu? Daniela właśnie zerwała z chłopakiem i czuje, że to nie koniec zmian. Aby poradzić sobie z emocjami po rozstaniu i odzyskać wiarę w swoją kobiecą siłę, zatrudnia się w… agencji usług towarzyskich. Co zrobi, gdy pewnego dnia zostanie wynajęta przez mężczyznę, którego najmniej by się w takim miejscu spodziewała? Jakie uczucia wyzwoli w nich ten zaskakujący wieczór?"
Życie potrafi płatać przeróżne figle. Przekonuje się o tym Daniela, która w ostatnim czasie została singielką. Kobieta planuje uporządkować sobie życie, nieco zaszaleć i pod wpływem bodźca decyduje się na zatrudnienie w agencji usług towarzyskich. Niestety (albo stety) na jej drodze staje osoba, której się nie spodziewała. Jedno spotkanie potrafi zmienić wiele, ale czy zmieni coś w życiu Danieli? 

"Duet (nie) idealny" to historia z pozoru jak wiele innych. Pary rozstają się każdego dnia, z różnych względów. Joanna Łapińska w swojej historii porusza wątek rozstania, przeradzając książkę w komedię miłosną. W końcu, jak na złość, w miłości zdarza się przeznaczenie, które z początku może wydawać się nam nie na rękę. Zwłaszcza gdy przeznaczenie splata ze sobą losy dwojga ludzi pozornie różnych, nieprzepadających za sobą... 

Zabawna, intrygująca i niezapomniana - tak w trzech słowach najlepiej opisać tę książkę. Debiut Joanny Łapińskiej to historia wciągająca już od pierwszej strony. Zwykłe życie przeplatane losem niespodzianek może być odzwierciedleniem każdego z nas. W końcu nie raz się przekonywaliśmy, że życie potrafi zaskoczyć. Na przykładzie głównych bohaterów, pracowników jednej firmy, Danieli i Martina autorka przedstawia szereg ciekawych zdarzeń. Początkowo poznajemy ich jako nielubiących siebie ludzi, a następnie jesteśmy świadkami tego, jak los pcha ich ku sobie. Droga ta, pełna zabawnych sytuacji, ironicznych tekstów i szczerości jest idealną przygodą dla czytelnika. Wywołuje szereg emocji, nie pozwalając uśmiechowi zniknąć z twarzy. Wszystko to w dobrym stylu.

Poza głównym wątkiem czytelnik ma także możliwość zaobserwowania samego tła. Zarówno byłych związków i relacji głównych bohaterów, jak i pracy w biurze. Ciekawie poprowadzona, idealna na odstresowanie się. Polecam na wiosenny wieczór! 

2 komentarze:

  1. Na pewno zachęca mnie to, że książka wciąga od pierwszej strony.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna recenzja. Zdecydowanie skuszona jestem, by sięgnąć po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)