środa, 14 grudnia 2022

"98% Klary" - Kamila Szczepańska-Górna

"Klara, młoda, zdolna programistka, dalej wiodłaby nudne i samotne życie, gdyby nie to, że pewnego wieczoru znalazła się w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu. Odtąd jej dotychczasowe życie przestało być przewidywalne. Ciąg niespodziewanych i trudnych wydarzeń staje się dla Klary swoistym testem wytrzymałości. Dobro i zło mieszają się ze sobą, a moralność pozostawia niedosyt. Los ma swoje plany, ale czy pokrywają się z tymi, które ma ona?"

Jak to jest znaleźć się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie? Wie o tym doskonale Klara, główna bohaterka książki "98% Klary". Bohaterka niefortunnie była świadkiem pewnego zdarzenia, na skutek czego zostaje porwana. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, strach przed tym, co się wydarzy. Nikt jednak nie powiedział, że podda się od razu... Co spotka dziewczynę? Kto ją porwał?

"98% Klary" to książka łącząca w sobie thriller psychologiczny i powieść obyczajową. Poznajemy tutaj młodą kobietę, która przez przypadek znajduje się świadkiem wydarzeń i zostaje porwana. Jej życie wywraca się do góry nogami, stawiając ją pod ścianą.  Jako czytelnicy dostrzegamy zmiany w jej zachowaniu, stopniowo zmieniające się nastawienie. Kobieta nie poddaje się, coraz bardziej odkrywając swoje instynkty. Mimo zdeterminowania niejednokrotnie jej pewność zostaje zachwiana, a gra na emocjach przybiera ogromną rolę. Jak się zakończy ta historia?

Kamila Szczepańska-Górna to "nowa twarz" na rynku książki. "98% Klary" to debiut pisarski autorki. Debiut, który został postawiony bardzo wysoko. Autorka w swojej powieści porusza bardzo istotne kwestie, skupia się głównie na sferze umysłowej bohaterów, zmianach zachodzących w ich zachowaniu. Fabułę tworzy nieprzewidywalną, wyróżniającą się wśród innych na rynku. Sama akcja stopniowo nabiera tempa, by następnie rozpędzić się jak rollercoaster. Przewija się dużo emocji, a sama historia bardzo wciąga czytelnika. 

Osobiście nie mogę powiedzieć złego słowa na tę pozycję. Jest intrygująca, zaskakująca i nieprzewidywalna. Zwroty akcji są tak dopracowane, że niejednokrotnie sama byłam w szoku czego dokonała autorka. Poza tym książka napisała została przyjemnym stylem, a jej czytanie to sama przyjemność. Przyznaję zasłużone 10/10 i z niecierpliwością czekam na kolejne części serii. 

Autorce serdecznie dziękuję za możliwość recenzji oraz świetne gadżety. 


#Carolina


2 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)