czwartek, 21 lipca 2022

"Moje życie przed Tobą" - Anna Ziobro

"Lena właśnie rozstała się z chłopakiem. Chcąc zapomnieć o złamanym sercu, wyjeżdża do pracy na drugi koniec Polski, nad morze. Przypadek sprawia, że staje się świadkiem porwania. Ofiarą jest syn lokalnego biznesmena. Porywacze nie robią dziewczynie krzywdy, ale podają jej substancję, która.

ma sprawić, że nie będzie niczego pamiętała. Oszołomioną Lenę znajduje nad ranem w swoim ogrodzie starsza, samotnie mieszkająca kobieta, Malwina. Dziewczyna rzeczywiście niczego nie pamięta – ani tego, skąd się tam wzięła, ani nawet kim jest i jak się nazywa. Jedyną rzecz, którą ma przy sobie jest futerał ze skrzypcami…

Marcin ma 28 lat i cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę. Nigdy nie związał się na dłużej z żadną kobietą, nie chcąc obarczać nikogo ciężarem opieki, jakiej może wymagać w przyszłości. Kiedy jego babcia Malwina postanawia pomóc tajemniczej dziewczynie ze skrzypcami, jest bardzo podejrzliwy."

Wiele rzeczy w życiu potrafi się różnie ułożyć, niekoniecznie po naszej myśli. Tak też dzieje się w przypadku Marcina oraz Leny, głównych bohaterów powieści Anny Ziobro pt. "Moje życie przed Tobą". 28-latek jest mężczyzną po przejściach, którego cały nastoletni okres naznaczony był licznymi problemami zdrowotnymi. Od tamtego czasu jego życie przybrało inny obrót, a on sam stracił pewność siebie. W powieści poznajemy także Marlenę, która na co dzień używa skróconej formy swojego imienia. Dziewczyna rozstaje się z chłopakiem i nie mając innego wyjścia, postanawia szybko znaleźć pracę. W ten sposób przenosi się na drugi koniec kraju, gdzie na skutek niefortunnych zdarzeń wpada w tarapaty. Jak potoczy się ta historia? Czy los przetnie drogę tych dwojga?

"Moje życie przed Tobą" to powieść pełna emocji. Poznajemy tutaj różnych ludzi, z bardzo ciekawymi historiami. Autorka w intrygujący sposób przedstawia przeszłość bohaterów, opowiada o ich życiu. Mimo licznych wątków pobocznych główny wątek jest wyrazisty i to na nim skupia się czytelnik. Sami bohaterowie w szybkim tempie zyskują sympatię, a ich przygody coraz bardziej wciągają widza. Rozdziały napisane zostały z różnych perspektyw, każda z osób opowiada swój punkt widzenia. Dodatkowo sama książka ma podział na trzy części, tytułami adekwatne do treści. 

Osobiście książkę oceniam na 8,5/10. Autorka porusza istotne kwestie, takie jak poczucie własnej wartości, czy też zwraca uwagę na zachowania. Sama historia jest wciągająca, przyjemna i poruszająca. Doskonale zostały wplecione wątki poboczne oraz uczucia bohaterów. Jest różnorodnie, dużo się dzieje, a przy tym nie ma chaosu. Polecam serdecznie.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładna okładka. Muszę przyznać, że mnie zachęciła do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł sobie zapiszę Karolino - wciągnęła mnie recenzja, pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Może polecę koleżance, która lubi podobne książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce. Wydaje się ciekawą lekturą, z której można wynieść pewne wartości i przy której można miło spędzić kilka godzin :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się na ciekawą lekturę. Z chęcią bym przeczytala

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawy blog, bardzo mnie zainteresowały tematy poruszone, polecę go znajomej

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)