czwartek, 25 listopada 2021

"Psia chata" - Ewa Letachowicz

"Czym jest „pieskie szczęście”? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie odwiedźcie Tajemniczy Dom! Poznacie tutaj pięć niesamowitych psiaków, które opowiedzą Wam o swoich najbardziej szalonych przygodach. Chcecie się przekonać, w jaki sposób zwierzęta pocieszyły smutnego Szczeniaka, który martwił się swoim białym futerkiem? Jakie zagadki rozwiązało Psie Biuro Detektywistyczne? A może chcecie posłuchać do snu Opowieści z trzciny i tataraku? W tej krainie nie brakuje fantastycznych historii, które sprawią, że spojrzycie na świat oczami swoich czworonożnych przyjaciół!"

Opowieści dla dzieci często zawierają przesłanie, które zmienia postrzeganie na świat. Pozwalają dostrzec to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. W delikatny i ciekawy sposób tłumaczą i uczą wrażliwości na otaczający świat. Taka właśnie jest powieść Ewy Letachowicz pt. "Psia chata".

Książka ta opowiada o przygodach psiaków z Tajemniczego domu. Zwierzaki mają życie pełne niespodzianek. Są szczęśliwe i radosne. Na ich drodze pojawiają się drobne przeszkody, które z łatwością pokonują. Otaczają się przyjaciółmi, na których zawsze mogą liczyć. Atmosfera jest bardzo przyjazna, miła. 

"Psia chata" to zbiór opowiadań dla najmłodszych. Przez opowieści o zwierzętach autorka pokazuje definicję szczęścia, przybliża czytelnikom pieskie życie. Uczy w ten sposób dzieci, jak ważne jest odpowiednie traktowanie i ile obowiązków spoczywa na właścicielu czworonoga. Opowiada zarówno o dobrych, jak i złych chwilach. Nie brakuje emocji, a morał płynący z każdej historii skłania do przemyśleń. 

Na uznanie zasługują przepiękne ilustracje, pozwalające wyobrazić sobie naszych bohaterów. Styl pisania autorki jest przyjemny, a lektura upływa w mgnieniu oka. Atmosfera jest niezwykle miła, a same opowieści zwierząt interesujące. Ogólna moja cena to 8/10. Myślę, że jest to warta uwagi książka dla najmłodszych. 

#Carolina


11 komentarzy:

 1. Widzę, że to bardzo wartościowy zbiór. Będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również będę mieć na uwadze. Swoją drogą - bardziej jestem kociarz niż psiarz, ale do książki z przyjemnością zajrzę :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opowiadania lubimy. :) Z ciekawości zwrócę uwagę na tę książkę w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że moja bratanica byłBy zachwycona, bo uwielbia wszystko co związane z psami 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja. Opowiadania o pieskach spodobają się mojemu synkowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne są takie opowieści o zwierzętach dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki są bardzo przydatne dla dzieci, na pewno warto podrzucić najmłodszym czytelnikom:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba idealny prezent mikołajkowy dla juniorów!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie, że pojawiają się tak zróżnicowane treści na Twoim blogu. Od książek dla dorosłych po właśnie takie - super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama bym z chęcią przeczytała. Moje dzieci też byłyby zadowolone z takich opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że wiem komu mogłabym sprezentować tą książkę i chyba tak zrobię.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)