środa, 2 czerwca 2021

"Jej słowa, jego czyny" - Agnieszka Malinowska

"Czym jest moralne morderstwo? Zuzanna całe studia poświęciła pracy naukowej nad etyką zabijania. Teraz, kiedy została autorką kryminałów, próbuje udowodnić swoje tezy o moralnym zabójcy. Nagle w jej życiu pojawia się mężczyzna, który ma wobec niej niebezpieczne zamiary: otrzymał zlecenie, by za wszelką cenę doprowadzić kobietę do swojego szefa. Czy Robert okaże się jednym z tych zabójców, o których nieustannie rozmyśla Zuzanna? Dlaczego zabija? Czy będzie potrafił przestać, kiedy w tej precyzyjnie zaplanowanej rozgrywce pojawi się miłość?"

Zuzanna to młoda autorka kryminałów, która porusza tematy moralności w swoich dziełach. Pewnego dnia, na skutek zbiegu wydarzeń staje się celem niebezpiecznego mężczyzny. Jej życie z dnia na dzień zaczyna przybierać inną formę, pełną tajemniczych wydarzeń...

"Jej słowa, jego czyny" to ciekawa opowieść o losach dwojga ludzi, z pozornie różnych światów. Ona, młoda kobieta, lubiąca dobrą literaturę i on, niebezpieczny mężczyzna, który za wszelką cenę zadba o jej bezpieczeństwo. Jak potoczą się ich losy? Czy dwa różne światy mają szansę wspólnego bytu?

Agnieszka Malinowska to debiutująca autorka. Jej powieść wyróżnia się na tle innych nietuzinkową fabułą. Czytelnik, już po zapoznaniu się z opisem, staje się zaintrygowany, sięga po lekturę. Wraz z jej upływem, pojawia się coraz więcej emocji i zwrotów akcji. Akcja postępuje bardzo szybko, czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury. Kreacja bohaterów pozwala na poznanie ich charakterów, utożsamienie się z nimi. 

Moje odczucia, co do tej książki, są pozytywne. Oceniłabym ją na 9/10. Napisana została przyjemnym w odbiorze stylem, jest intrygująca i wciągająca. Nie posiada wielu wątków pobocznych, lecz mimo to, wyróżnia się na tle innych. Zarówno pomysł, jak i realizacja zasługują na uwagę. Jest nieprzewidywalna, pełna emocji. Bardzo udany debiut. 

#Carolina

8 komentarzy:

 1. Dobrze, że intryguje i wciąga. Lubię tego typu klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysoka ocena. Ciekawa jestem w sumie treści i jeśli będzie okazja, to przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Notka bardzo wysoka. Ja jednak teraz siedzę w "czymś innym" . Pozdrawiam :) Zaczytanych dni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi nawet, nawet. I wątek literacki zachęca. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Thank you for sharing the information. Wonderful blog & good post. It's really helpful for me, waiting for more new posts. Keep Blogging!
  Best English Helper | Best Way To Learn English

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja siostra ostatnio czytała tę książkę. Bardzo polecała, teraz pora na mnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię takie klimaty. Chętnie sięgnę po taką lekturę!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)