środa, 3 marca 2021

"Droga na szczyt" - Ewelina Dobosz

"Ekstremalne warunki, pragnienia silniejsze niż strach i pożądanie, które jest jak tlen.
Liwię i Daniela łączy wspólny cel – zdobycie najwyższego szczytu Ziemi. Droga na dach świata ma być dla nich oczyszczeniem, pożegnaniem z przeszłością i szansą na nowe życie. Namiętność, która rodzi się między nimi w tych skrajnie niesprzyjających warunkach pogodowych, jest jak lawina – nie mogą (i nie chcą) przed nią uciec, choć stawką jest ich cały dotychczasowy świat. Ani na chwilę nie zapominają jednak, że szczyt stanowi dopiero połowę drogi."

Tematyka gór przewija się u mnie ostatnio coraz częściej. Klimat, niewyjaśnione sytuacje i ekstremalne warunki wręcz proszą o przeczytanie. Tym razem zabrałam się za książkę pt. "Droga na szczyt" Eweliny Dobosz. Historia ta, odbiega od tradycyjnych romansów. Poznajemy głównych bohaterów: Liwię i Daniela. Kobieta jest współwłaścicielką dobrze prosperującej firmy, natomiast mężczyzna wraz ze znajomymi ubiega się o sponsorowanie wyprawy na Mount Everest. Liwia zgadza się na propozycję, pod warunkiem, że i ona weźmie w niej udział. Czy mężczyźni się zgodzą? Co kieruje kobietą? 

Ogromne przyciąganie dwojga ludzi i namiętność nie do okiełznania, to dwie cechy, które dominują w tej powieści. Główni bohaterowie na co dzień wiodą pozornie normalne życie. W momencie, gdy się po raz pierwszy spotykają, pojawia się między nimi iskra. Nie spodziewają się jednak, jak wiele przeszkód będą musieli pokonać. 

Ewelina Dobosz, w swoim dziele porusza wiele poważnych tematów. Pojawia się tutaj m.in. trudna przeszłość czy strata bliskiej osoby. Fabuła jest nietuzinkowa, czytelnik w żadnym momencie nie jest w stanie przewidzieć, jak podąży dalej. Klimat górski jest wręcz namacalny, a cała historia stanowi niesamowitą przygodę. Każda kolejna strona pobudza ciekawość, dostarcza licznych emocji. Główny temat - wspinaczka na Mount Everest, został dokładnie opisany, ze wszystkimi szczegółami. Choć autorka sama przyznaje, że nie miała okazji na tak wymagające wyprawy, opisy zostały stworzone wzorcowo. Każdą sytuację jesteśmy w stanie odczuć, wyobrazić sobie. Jej ogromna miłość, pasja do gór wręcz przebija z tekstu. 

"Droga na szczyt" to nowość na rynku czytelniczym. Przyjemna opowieść na weekend, którą polecam całym sercem. Przyznaję jej ocenę 9,5/10. Historia ta, zawiera wszystko, co powinna posiadać idealna powieść. Jest nie tylko wciągająca, klimatyczna, ale także zwraca uwagę na tematy, o których zapominamy na co dzień. Doprawiona została uczuciami, erotyką, lecz jest to zrobione ze smakiem. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy... Jeśli chcecie poznać powyższą historię, "Droga na szczyt" kupicie na TaniaKsiazka.pl już za 25 zł.

#Carolina6 komentarzy:

 1. Będę mieć na uwadze. Teraz czytam jednak ściśle historyczne książki. Ale tytuł zapisuję . Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu potrzebuję tego typu powieści, gdzie mocno odczuwalne jest przyciąganie pomiędzy bohaterami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ciekawy temat i skupienie się na nietypowej więzi bohaterów, ale jednak czuję, że męczyłabym się czytając o wyprawie na Mount Everest. Miałam kiedyś do czynienia z jedną książką, gdzie akcja toczyła się właśnie w okolicach gór i dużo się tam działo, ale mimo to cała ta sceneria mnie po prostu przytłuczyła i wynudziła. :D Chociaż nie ukrywam, dobrze jest czasami od czasu do czasu przeczytać coś nowego, więc może wezmę kiedyś pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja, Zaciekawiłaś mnie tą ksiażką :) Super, że jest taka nieprzewidywalna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawa lektura, mam nadzieję przeczytać. Dzięki za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)