środa, 20 marca 2019

"Płynąć ku przeznaczeniu" - Weronika Tomala

Trzy przyjaciółki - Dominika, Wiktoria i Kasia wybierają się na wakacje do Hiszpanii. Pragną spędzić niezapomniany czas, pełen beztroskich chwil. Na miejscu, na samym początku pobytu wpraszają się na imprezę. Poznają wówczas trójkę Polaków  - Adama, Tomka i Dawida. Rodzi się pomiędzy nimi znajomość, pewna nić porozumienia. Od tej pory trzymają się razem, spędzając ze sobą coraz więcej czasu. Do czego doprowadzi ta znajomość? Kim są mężczyźni?

One: Wiktoria - dziewczyna lubiąca dobra zabawę, zmieniająca chłopaków jak rękawiczki. Kasia - pozornie spokojna kobieta, trzymająca się raczej "z boku". Dominika - cicha, nieśmiała, wstydliwa osoba, przejmująca się opinią innych.
Oni:
Lubią dobrą zabawę i szaleństwo, dorabiają jako instruktorzy pływania.
Mili, sympatyczni, chętni do nawiązywania nowych znajomości... Oprócz Dawida - wiecznie szukającego przygód, chamskiego mężczyzny.
Jak skrzyżują się ich drogi? Czy uda im się porozumieć? Czy pozory mogą mylić?

"Płynąć ku przeznaczeniu" to historia kilkorga ludzi, ukazująca młodość. Imprezy, wycieczki, podboje miłosne i niezapomniane doświadczenia, to zaledwie mała cześć tego, co znajdziecie w tej książce. Autorka starannie dopracowała bohaterów, dbając o detale. Mimo, iż nie są idealni - każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i szczęśliwy.

Weronika Tomala stworzyła lekką, przyjemną opowieść, w sam raz na jeden wieczór. Lektura pochłonęła mnie bezgranicznie, jak topowe bestsellery. Nigdy jeszcze nie miałam do czynienia z tak dobrym debiutem literackim. Czytelnik zagłębiając się w lekturę, ma okazję nie tylko przypomnieć sobie młodzieńcze czasy, lecz także zastanowić się nad przebiegiem życia. Może dzięki tej młodzieżówce postanowi coś zmienić? Albo spróbuje czegoś, na co wcześniej brakowało odwagi? :) W końcu żyje się tylko raz... 

5 komentarzy:

 1. Nie wiem czemu, ale ta okładka strasznie przyciąga moją uwagę. Wydaje się być ciekawa :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę książka się podobała? Pięknie dziękuję za każde, ciepłe słowo. Czytając takie recenzje naprawdę rośnie serce :) Obiecuję także cały czas pracować nad swoim warsztatem. A kolejna moja książka już we wrześniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam również. Polecam wszystkim. Książkę czyta się bardzo dobrze. Zakończenie zaskakuje. I chciało by się więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Więc może i ja przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę to przeczytać

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)