piątek, 10 lipca 2015

Wspomnień czar: Bajki dzieciństwa

Na wstępie proszę was o zadawanie w komentarzach pytań do Q&A.
Będąc dzieckiem (w sumie, w głębi duszy nadal nim jestem) codziennie o stałych porach siadałam przed telewizorem i z upragnieniem czekałam na bajkę.
Muszę szczerze przyznać, że był to jeden z momentów, które danego dnia przywoływały na mojej twarzy uśmiech. Bajki nie były wtedy tak dopracowane jak dzisiaj, lecz mimo wszystko zachwycały i nadal zachwycają wiele pokoleń. Dla przypomnienia poniżej wrzucam kilka odcinków :D


Top 3 moim zdaniem:

1.Gumisie
Jedna z najlepszych bajek, które powstały. Pamiętam, że będąc małolatą czekałam całymi dniami, aby obejrzeć ten jeden odcinek. Czy Orkowie zdobędą tajemnicę gumi-soku? To było wówczas największe zmartwienie tamtych lat.


2. Reksio
Słodki, inteligentny i pomocny piesek. Jak można go nie lubić? Kilka lat temu był to jeden z moich przyjaciół, na widok którego strasznie się cieszyłam. Dzięki tej bajce nauczyłam się, jak sobie radzić w różnych sytuacjach życiowych :)

3.Miś Uszatek
"Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!"

Stare, banalne, ale za to jakie fajne! Muszę szczerze przyznać, że ten wstęp bajki do dzisiaj tkwi mi w głowie, mimo upływu tak długiego czasu. Miałam w tamtym czasie w domu maskotkę, która dosłownie była jego sobowtórem (tylko uszka nie miał klapniętego). Nawet nie wiecie, jaka byłam z tego zadowolona!

Oglądałam oczywiście jeszcze wiele innych bajek, ale wymieniłam tylko te 3, które najbardziej przypadły mi do gustu.
Szczerze mówiąc, muszę przyznać, że wiele się zmieniło przez te kilka, kilkanaście lat. Teraz królują bajki bez większego sensu. Takie, które nic nowego do życia dzieci nie wnoszą, wręcz przeciwnie... ogłupiają je. Ale co tu dużo mówić, po prostu nastały takie "lepsze" czasy.

Dla porównania:
Kiedyś:
Teraz:


A Ty? Jakie miałeś/aś ulubione bajki w dzieciństwie? Co sądzisz o tych, które są aktualnie na topie?
#Carolina


Ps. Zostaw w komentarzu pytania, na które mam odpowiedzieć w Q&A :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)