czwartek, 3 lipca 2014

Najbardziej denerwujące rzeczy na innych blogach

Hej :)

Dzisiejszą notkę postanowiłam poświęcić na rzeczy, których nie znoszę na innych blogach.

1. Wygląd (źle dobrany)- jedna z najbardziej zauważalnych rzeczy na blogu. Źle wyglądający zniechęca do oglądania bloga. Jakich kolorów unikać? Moim zdaniem kolory jaskrawe, jak i bardzo ciemne wyglądają niezbyt ciekawie. Najlepsze są za to kolory pastelowe, jasne odcienie szarego oraz bieli - blog o takich kolorach od razu lepiej wygląda.

2. Muzyka. Siedzisz sobie przed komputerem, słuchasz ulubionej muzyki na głośnikach, wchodzisz na przypadkowy blog i nagle słyszysz piosenkę Biebera. Czy jest coś bardziej denerwującego, niż nagle włączająca się muzyka w tle? Zwykle gdy przytrafia mi się taka sytuacja odruchowo albo zamykam stronę z blogiem, albo staram się jak najszybciej wyłączyć muzykę.

3. Błędy ortograficzne - Okej, rozumiem czasem może się zdarzyć. No, ale bez przesady... W każdym poście po 10 błędów ortograficznych - moim zdaniem przesada. Czytając niektóre blogi i widząc na nich banalne błędy typu: "durze" "gura" "bez komętarza" "ksiąc" "duł" mam ochotę "uciec". Blogi z ogromną ilością błędów ortograficznych - dla mnie skreślone na starcie. 

4. Posty bez sensu - Krótkie, nudne posty. No ok, rozumiem, od czasu do czasu może się zdarzyć krótki post. Ale codzienne notki na blogu "Cześć, u mnie nudny dzień a u Was?" albo "Siemka, ale miałam ciekawy dzień, taki ciekawy, że bardzo ciekawy" to już przesada. Jeśli nie mam o czym pisać - nie piszę o niczym. Ba! Jeśli wszystkie notki mają tak wyglądać to nie warto jest nawet zakładać bloga - po co nam blog, jeśli nie mamy na niego pomysłu?

5. Kopiowanie - wchodzimy na przypadkowego bloga i nagle dokonujemy odkrycia. Wszystkie posty są prawie identyczne jak u nas/na innym blogu. Dobra, rozumiem, "chodząc" po blogach spodobał ci się jakiś temat, okej pisz sobie podobny post. Przecież to tylko 1 notka. Ale gdy tych podobnych postów przybywa, nie jest to jeden post, tylko 11 to już przesada. Przecież każdy szanujący się bloger pisze swoim stylem. Jeśli tego nie robi - jest jak śmieć - nic nie warty.





A jak u Was, czego nie znosicie na innych blogach? Czy myślicie podobnie do mnie? 

#Carolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja przywołuje na mojej twarzy uśmiech :)